Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vps Sunucu Hizmeti
#1
Site İçeriği: Hosting
YS Belge No: 2759

VPS Sunucu, web sunucu niteliğindeki bir fiziksel bilgisayarın sanal olmak şartıyla HDD - İşlemci - Ram gibi özelliklerinin bölümlendirerek farklı birer makine gibi çalıştırılması demektir. Sanal sunucular, fiziksel sunucu gibi çalışarak bünyesinde operating system ayrıca sunucu yazılımları içerir. Bunun sonucunda, bir tek fiziksel sunucu üzerinde, fiziksel sunucuların işlevlerini gerçekleştiren bir veya birden fazla sayıda sanal web sunucu oluşturulabilir.
VPS sunucuları tek bir sunucu gibi çalışır ve diğer web sunucularından kesinlikle etkilenmez. Hosting sunucusundanki bir veya birden fazla websitesi, web sunucusu ram, işlemci veya hdd kaynaklarının çoğunu fazladan kullanmak isteyebilir. Bu tüketim sonucunda internet siteniz oldukça yavaşlayabilir veya tamamen kapanabilir. Virtual Private Server sayesinde bu olay engellenebilir.
Virtual Private Server, çok güvenli bir ortam oluşturarak ve maliyeti en alt seviyeye düşürerek Kurumsal Hosting ile fiziksel sunucu arasındaki boşluğu kolayca doldurur. VPS sunucularında kullanıcı tam olarak sunucu özelliklerini istediği şekilde değiştirebilir. Bir kontrol paneli vasıtıasıyla HDD ve RAM boyutunuzu kontrolü altında tutabilir, gerekli gördüğü ayarları ihtiyacınız doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Bunun sonucunda Virtual Private Server'in geliştirilmesi ve sabit disk boyutlandırması oldukça kolaydır.
Shared hosting hesaplarıyla IP adresi veya dosya erişimi eklemek için hosting sağlayıcısının üzerine gitmek gerekebilir. Virtual Private Server veya VDS kullanarak bu tarz geciktirici olayları yaşamazsınız.
VPSler internet ortamında kullanıldıkları için donanım bağımlılığını ortadan kaldırmaktır. VPS sunucuları, dedicated sunucuların aksine donanımdan bağımsız çalışırlar. Bu sayede, sanal sunucuların taşınması oldukça kolay bir şekilde olur.


Firma Adresi ; Bagdat Caddesi, Vapuryolu Sokak, Huzur Apt. No12/1, Suadiye Istanbul Türkiye

Telefon; +90 (850) 321 88 99
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi