Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ünlü hakim avukat oldu
#1

Google Reklamları


[Resim: 08.02.2012-05.13.37__hakim.jpg]
Kocaeli Ticaret Mahkemesi ve Adalet Komisyonu’nun eski başkanı Ferhan Arıkan, tayin edilmesine tepki göstererek istifa ettikten sonra düzenlenen törenle avukat oldu


İlimizde geniş bir kesim tarafından tanınan, uzun yıllar Ticaret Mahkemesi Başkanlığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı yapan Ferhan Arıkan, düzenlenen yemin töreniyle avukat oldu. 12 Haziran seçimlerinin ardından yayınlanan kararnameyle İstanbul Kartal`a tayini çıkan ve bu duruma tepki göstererek istifa eden Arıkan, Kocaeli Barosu avukatlarından Kaan Kobakoğlu`nun yanında stajını tamamladı.

ADALETE HİZMET
Baroda gerçekleştirilen törene Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır, Kocaeli Barosu Başkanı Tamer Solakoğlu, hakimler, çok sayıda avukat ile adliye personeli katıldı. Solakoğlu yaptığı konuşmada, “Kendisi yıllarca yargıç olarak görev yaptı. Biz kendisini tarafsız, adil ve yardımcı olmaya çalışan yargıç olarak tanıdık. Bundan böyle avukat olarak adalet hizmetinde çalışmaya karar verdi” dedi.

BELGESİNİ ALDI
Solakoğlu, “Kendisinin artık savunma görevi yapan bizleri daha iyi anlayacağına inanıyorum. Bağımsız karakterine uygun olarak görevini özenle yerine getireceğine inanıyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Solakoğlu, yemin ettirerek avukatlık belgesini Arıkan`a teslim etti. Arıkan`ın tebrikleri kabul etmesinin ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Ferhan Arıkan kimdir?
İzmir Karşıyaka`da 1955 yılında doğdu. Evli ve iki çocuk babası. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1979 yılında Erzurum Hınıs ilçesinde hakimlik görevine başladı. Sırasıyla Hınıs, Feke, Yatağan, Karabük ve ilimizde hakimlik yaptı. Ticaret Mahkemesi Başkanlığı ve 2010-2011 yıllarında Adalet Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra emekliye ayrıldı.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi