Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ücretsiz Backlink Nedir ?
#1
Backlink almak web sitelerin popülaritesi açısından son derece önemlidir. Bunun için nette bir çok SEO ücretli hizmetler vermektedir. Bu ücretleri de doğal olarak ödemek istemeyenler olabiliyor. Fakat bir nokta var ki oda ücretsiz backlink.

Ücretsiz backlink dağıtan siteler aramak yerine PR’si yüksek olan sitelere yorum bırakılarak da kendi siteniz için backlink sağlamış olabilirsiniz. Ancak yorum bırakırken kesinlikle spamdan uzak durun. Yorumu bırakırken kesinlikle internet sitesi belirtmeyin. Zaten doldurduğunuz formda bunu belirtmiş olacaksınız. Sosyal imleme sitelerine sitenizi tanıtın. Forumlarda ya da başka bloglarda sitenizle ilgili birkaç yazı yayınlayın.

Ancak belirtilmelidir ki kendi web sitenize yakın içerikte olan sitelerden backlink almak çok daha faydalı olacaktır. Ücretsiz backlinkte aşırıya kaçmak sitenizin zararına olacaktır.

Çekilişle ücretsiz backlink kampanyası yapan sitelerde vardır. Bu sitelerin amacı kendi sitelerinin tanıtımını yapmaktır. İlk olarak çekilişle ücretsiz backlink dağıtacaklarını duyururlar. Daha sonra webmasterlar webmasterlardan çeşitli isteklerde bulunurlar örneğin; siteye yorum yapmaları, kampanya duyurusunu sitelerinde paylaşmaları gibi. Bunları uygulayan siteler çekiliş hakkı kazanır. Çekiliş gerçekleşir. Kazanan sitenin tanıtımı çeşitli şekillerde yapılır.

Ayrıca çekiliş olmadan ücretsiz backlink veren sitelerde vardır. Bu sitelere üye olup hesap oluşturunca siteden siteye değişen sayılarda ücretsiz backlink alma hakkınız bulunur.

Bunlardan bazıları;

Birçok backlink; üyelik sonrası backlink hakkınız oluyor. Forum profili veya blog yorumu olarak kullanıyorsunuz.

Social monkee; ücretsiz 25 backlink hakkı veriyor. Bu backlinkleri imleme olarak kullanabilirsiniz.

BK; üye olup hesap oluşturunca ücretsiz 15 makale hakkı tanıyor.

Ancak bu sitelerden alınan backlinkler sıralama yükseltme açısından pek de fayda sağlamayacaktır. 1 yaşını doldurmuş sitelere uygulanmalıdır. Görünür index açısından katkısı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gov Backlink başlıklı makalemizde backlink, backlink alma ve backlink çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi