Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIRTILLAR 60 ÖĞRENCİYİ HASTANELİK ETTİ
#1

Google Reklamları


[Resim: 20.04.2012-10.03.43__rr.jpg]
Mimar Sinan Lisesi’nde öğrenim gören 60 öğrenci, okul bahçesinde bulunan çam ağaçlarındaki tırtıl yuvalarının rüzgarın etkisiyle uçarak vücutlarına yapışması sonucu hastanelik oldu

Kocaeli Devlet Hastanesi karşısında eğitim veren İzmit Mimar Sinan Lisesi`nin bahçesinde bulunan çam ağaçlarındaki tırtıl yuvaları, 60 öğrencinin hastalanmasına neden oldu. Lisenin bahçesindeki çam ağaçlarındaki tırtıl yuvaları, geçtiğimiz çarşamba günü çıkan şiddetli rüzgar nedeniyle dağıldı ve öğrencilerin üzerine yapıştı.

KAŞINTI BAŞLADI
Ne olduğunu anlamayan öğrenciler bir anda kaşınmaya başladı. Öğrencilerin kol ve boyun bölgelerinde kızarıklıklar oluştu, Öğrencilerin vücudunda çeşitli kızarıkların olduğıunu gören okul yönetimi, ilk etapta 15 öğrenciyi okulun karşısında bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi`ne götürdü.

HASTANEYE AKIN
Burada öğrencilere müdahale edildi, kaşıntı ve kızarıklığa karşı krem verildi. Gün boyu çok sayıda öğrenci kendi imkanlarıyla Kocaeli Devlet Hastanesi`ne giderek tedavi oldu. 2 günde 60 öğrencinin kaşıntı ve kızarıklık şikayetiyle hastaneye gittiği kaydedildi. Okul yönetimi alerjinin sebebini bulmak amacıyla İzmit Belediyesi Sağlık İşleri`nden yardım aldı.

YAĞMUR DURDURDU
Orman Müdürlüğü görevlileri ile yapılan incelemede, alerjinin sebebinin çam ağaçlarındaki tırtıl yuvaları olduğu tespit edildi. Perşembe günü yağan yağmur ile birlikte kaşıntıya sebep olan yuvalar zararsız hale geldi. Öğrencilerin vücutlarındaki kızarıklıkların ise geçmeye başladığı öğrenildi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi