Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sütlüoğlu ÇAYKUR'u Bakın Nasıl Tanımladı!
#1

Google Reklamları


[Resim: 60210.jpg]
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, örnek bir işletme olarak yollarına devam etmeleri gerektiğini, ÇAYKUR'un bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirtti.

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü toplantı salonunda, bu yıl yapılması planlanan çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla yapılan toplantıya Genel Müdür Sütlüoğlu'nun yanı sıra genel müdür yardımcıları Süleyman Pınarbaşı, Yunus Kaldırım, Turgay Turna, daire başkanları ile fabrika müdürleri, müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

Genel Müdür Sütlüoğlu, burada yaptığı konuşmada, geçen sezonda gösterdikleri gayretleri için çalışmalara teşekkür ederek, ''Ancak eksiklilerimizi, yanlışlıklarımızı da görmemiz, değerlendirmemiz gerekiyor. Böylece hatalarımızı bir daha yapmayalım, eksiklerimizi tamamlayalım'' diye konuştu.

''En üst düzeyde modern işletmecilik gereklerinin tamamını yerine getirip örnek bir işletme olarak yollarına devam etmeleri gerektiğini'' vurgulayan Sütlüoğlu, şunları söyledi:

''Yeni yatırımlarımız var. Yaklaşık 700 ton civarında bir ilave kapasite oluşturuyoruz. Hedefimiz aktarma yapan fabrikaların aktarma vermesini önlemek, çayı diğer bölgelere aktarmadan işlemek. Bu, kaliteyi olumsuz etkilediği gibi ciddi bir maliyet unsuru da oluyor. Fabrikalar arasında bir çekişmeye yol açıyor, fabrikaların düzenini bozuyor. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için özellikle aktarma veren bölgelerin kapasitelerini arttırmaya çalışıyoruz.''

Gelecek periyotta her fabrikanın kendi bölgesinin çayını işleyeceğini, diğer bölgelere çok önemli durumlar dışında çay aktarılmayacağını kaydeden Sütlüoğlu, şöyle konuştu:

''Bu şekilde hem kaliteyi daha iyi bir hale getirmiş, hem de maliyetleri düşürmüş olacağız. Fabrikaların düzenini de bozmamış olacağız. Ayrıca yeşil çay fabrikaları kurmayı da planlıyoruz. Çünkü yeşil çay üretimimiz, talep oranında artıyor. İnşallah bunları da önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz.

Bunun dışında üniversiteye devrettiğimiz için paketleme fabrikamızın İyidere'ye taşınması söz konusu. İnşallah önümüzdeki sezonda İyidere'de çok modern bir paketleme fabrikası kuracağız. Son teknoloji ile ve dünyanın bu en büyük paketleme fabrikası olacak.''

Sütlüoğlu, ''ÇAYKUR'un bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu, bir milyon üreticiyle 13 bin çalışanı ve 75 milyon tüketicisi ile çok kapsamlı, çok geniş anlamda çalışan farklı bir kuruluş olduğunu'' dile getirerek, ''Genel müdürlüğümüzün taşrada olması, bu kurumun küçümsenmesini gerektirmiyor. Aslında bu kurumu daha da büyütür. Taşrada üreticinin yanında böylesine örnek bir çalışma yapmak, gerçekten takdire şayan bir şeydir. Biz bunu yapıyoruz. Üreticiyi istismar etmiyoruz, koruyoruz. Çalışanı da istismar etmiyoruz. İstismar edenlere karşı elimizden geldiği kadar koruyoruz. Üreticinin her türlü çalışmasında her zaman ona destek oluyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bundan sonraki önemli projelerinden birisinin de organik çaya geçmek olduğunu anlatan Sütlüoğlu, organik çay uygulamasında da yine müstahsilin yanında yer almaya devam edeceklerini kaydetti.
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sütlüoğlu: 'ÇAYKUR özelleşmeyecek' spderman 0 1,485 16.07.2012, 21:37
Son Mesaj: spderman

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi