Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SALDIRGAN VAKİTSİZ GÖMÜLDÜ
#1

Google Reklamları


[Resim: 22.07.2012-01.21.41__sald.jpg]
İstanbul'da silahlı eylemlere katılıp, polisle girdiği çatışma sonrası yaşamını yitiren ve İzmitli olduğu öğrenilen Hasan Selim Gönen bu sabah saatlerinde vakitsiz olarak gömüldü

Gaziosmanpaşa'da polis memuru Zekeriya Yurdakul'un şehit edilmesi ve Fatih'te bir restorana bomba koyulması olaylarının failleri olduğu belirtilen Hasan Selim Gönen ve Sultan I. dün Sultangazi'de polisin dur ihtarına uymayarak ateş açmış ve iki saldırgan da yaralı olarak ele geçirilmişti. Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Hasan Selim Gönen'in İzmitli olduğu ortaya çıkmış ve cenazesinin ilimize getirileceği haber alınmıştı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE
Adli Tıp Kurumu'ndan dün akşam saatlerinde ilimize ulaşan Hasan Selim Gönen'in cenazesi bir gün Asri Mezarlık Morgu'nda bekletildi. Herkesin Cedit Mahallesi'nde bulunan Bahtiyar Camii'nde öğle namazı kılınmasını beklediği Gönen'in cenazesi bu sabah 08.00 sularında Kent Mezarlığı'nda vakitsiz olarak toprağa verildi. Gelebilecek olumsuz ve aşırı tepkilere neden olmamak adına cenazesi kılınmadan gömülen Hasan Selim Gönen'in ailesi ise yine güvenlik açısından gizli tutulmaya devam ediliyor.

TEHDİTKAR SLOGANLAR
Öte yandan vakitsiz olarak toprağa verilen Hasan Selim Gönen'in cenazesi için dün İstanbul'dan TAYAD'lı Aileler ve DHKP-C'li grubu taşıyan üç otobüs Kent Mezarlığı'nda, Gönen'in cenazesi başında tören yaptı. İstanbul'dan gelen grup için İzmit'te yoğun güvenlik önlemleri alındı. Söz konusu üç otobüs çok sayıda sivil ve resmi polis otosu tarafından takip edildi. Mezarın başına gelen grup, "Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz" diyerek tehditkar sloganlar attı.

NE İLKTİ NE DE SON OLACAK
Hasan Selim Gönen'in cenazesi başında sloganları eşliğinde kalabalık grup adına Murat Kulaksız'ın yaptığı basın açıklamasında, "Bu ne ilkti ne de son olacak. Bu olayla beraber faşist devletin katil yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Mücadelemiz faşist devlet ve emperyalizm bu ülkeden gidene kadar devam edecek" şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atmaya devam eden kalabalık grup, törenin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi