Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saç Ekimi Planı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler
#1
SAÇ EKİM PLANI NASIL YAPILMALI?
Cesaretinizi topladınız ve şimdi tam zamanı diyerek araştırmaya başladınız. Evet, evet, saç ekiminden bahsediyorum. Yıllardır enerjinizi düşüren ama nedense bir türlü veremediğiniz bu kararda; Destek verici bilgilerimiz ile her daim yanınızdayız. Saç ekimi konusunda belki de en zor olan süreç; ekim öncesi araştırma yapılan zamandır. 

Çünkü, işlem bittiğinde; kahkahalarınızın desibeli tamamen bu araştırma evresinde gizlidir. Kararınızı verdikten sonra ise; birçok açıdan düşünerek, kapsamlı saç ekim planı yapmalısınız. Hayatınızı değiştirecek bu kararı verirken, iyi bir hekim ve klinikle ilerlemenin önemi buradan başlıyor aslında. İyi bir uzman ve klinik, planlama evresinde de size en sağlıklı programı hazırlayacaktır.

Saç Ekim Planı Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
Öncelikli olarak ne tarz bir dökülmeye sahipsiniz bunu tespit etmelisiniz. Dökülme sebeplerinizde aynı şekilde önem arzeder. Herhangi bir kaza, yanık vs gibi yara izlerinden dolayı mı, genetik mi ya da farklı bir sağlık sorununun etkisi ile mi bu sürece girdiniz, bu tespit yapılmalıdır. Bu sebepler eşliğinde, uygun plan yapılmalıdır. 

   

Eğer yara izi vs söz konusu ise; bu bölgede yeniden canlanma olup olmayacağı konusunda küçük bir teste ihtiyaç vardır. Ya da genetik bir saç dökülmesi söz konusu ise; ekim planı yaparken diğer aile bireylerinizin dökülme şekli göz önünde bulundurulmalıdır. Saç ekiminde dikkatten kaçan en önemli ayrıntı şudur; bu işlem aslında var olan kökler arasında yer değişikliği sağlama işlemidir bir nevi. 

Yani yoktan yeni bir kök var edilmemektedir; var olan kökleri, yoğun noktadan daha seyrek alana transfer etme sürecidir. Sonsuz sayıda sağlıklı saç köklerine sahip olamadığımız için de, bu sürecin çok iyi yönetilmesi gerekmektedir. Öncelikle aklınızdan çıkarmamanız gereken bir konu; eğer geniş alanlı bir dökülmeye sahipseniz, gençlik yıllarınızdaki gürbüz saçlarınıza kavuşmak oldukça zordur. 

Bu yüzden de, bundan sonraki yıllarınızı, yaşlandığınız dönemde ki halinizi de düşünerek; alın çizginizi belirlemede oldukça profesyonel düşünmelisiniz. Il olarak istanbul saç ekimi yaptırdıktan sonra, ön çizginin çok önde olması sebebiyle, çok zorlu süreçler geçiren hatta soluğu lazer merkezinde alan danışanlar ile karşılaşmak mümkün.

2 Seanslık Saç Ekim Planı
Saç köklerinizin sonsuz olmadığı konusuna değinmiştik az önce, bu sebeple eğer geniş alan dökülmeniz var ise; dar alana sık ekim uygulamaktansa, daha geniş alanda çalışmak daha mantıklıdır. Daha geniş alan üzerinde, seyrek seyrek ekim yapmak, ekim planı belirlerken 2 seans şeklinde ayarlamak daha faydalı olabilecektir. 

Tek seansa göre 2 seans biraz daha fazla zaman gerektirecek olabilir ancak sonucu aşamalı olarak görmek, faydanıza olacaktır. Dar alanlarda herhangi bir sorun olmamakla beraber; geniş alanlarda en çok canınızı sıkan bölümler neresi ise, o kısımlarda yoğun çalışma yapmak daha mantıklı bir uygulama olacaktır.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi