Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ ZARARLI MI?
#1
Thumbs Up 
Seyrek ya da dökülmüş olan yerlere, sağlıklı köklerin ekilmesi işlemini içeren saç ekimi teknikleri 3’e ayrılır. Saç ekim yöntemleri  estetik ve Plastik Cerrah Uzmanlarının yaptıkları operasyonlarda tanıya göre değişen bu yollar FUE, FUT, BHT teknikleridir. Tek tek veya 2’li ve 3’lü gruplar halinde taşınan kökler FUE tekniğiyle ekilirler. Başka yerden alınan doku taşınırsa FUT tekniğidir. Genellikler erkeklerde görülen kellik direk sağlık sorunları yaratmasa da kişinin psikolojisini olumsuz etkiler. Kişiler dış görüntüsünü beğenmedikleri durumda kendine olan güvenlerini de kaybedebilirler. Söz konusu rahatsızlığa neden olan durumlar, genetik faktörler, kullanılan ilaçların yan etkileri veya stres hali olabilmektedir.
Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?
Hasta kliniğe ilk geldiğinde yapılan muayene de; hastanın tedavi için hazır olup olmadığı ve beklentileri analiz edilir. Daha sonra tedavinin gereklilik derecesi, yapılması için engel bir durumun olup olmadığı gibi faktörler ele alınır. Açıklık miktarı tespit edilir. Hasta ile birlikte dijital ortamda yapılan simülasyonlar incelenir. Eğer tedavi için kesin karar alınırsa, yönteminin belirlenmesi gerekecektir. Bu aşamada en çok tercih edilen ve başarı oranı en yüksek olan fue yöntemi üzerinde durulur. Fue yönteminin uygulanabilmesi için hastanın eksik bölgeye ekilecek sağlam ve sağlıklı saçlarının olması gerekmektedir. Bu saçlar ensede, iki kulağın arasında arka tarafta bulunmaktadır.
Genel verici olan bu bölge saçları sağlıklı ve sağlam köklere sahiplerse, ekilecek bölgenin ihtiyacını karşılayacak sayıda bulunuyorlarsa tedavi yöntemi uygulanır. Operasyon süresi boyunca kökler micromotor denilen alet vasıtasıyla taşınır. Verici bölgeden çıkartılan kökler ekilecek bölgeye götürülmeden evvel, hücre suyunda bekletilirlerken bir yandan da ekilecek bölgede kanallar açılır. Bu yöntem sayesinde herhangi bir kesik atılmadığı için deride iz bulunmaz. Verici bölgede yer ala köklerin belli bir alan içerisinde komple doku olarak kesilmeleri ve tedavi bölgesine dikilmesi yöntemine ise fut denilmektedir.
http://migliortrapiantocapelli.com/
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi