Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rizeli selzedelere önemli duyuru!
#1
[Resim: 62117.jpg]
Rize'de, geçen yıl meydana gelen sel ve heyelanlarda arazileri zarar görenler için başvuru süresi 31 Mart'a kadar uzatıldı.


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte 24 Eylül 2011 tarihinde meydana gelen sel ve heyelanlar sonucunda tarım arazisi, büyük ve küçükbaş hayvanlar ile tarımsal ürünleri zarar gören vatandaşların zarar tespitlerinin Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerince yapıldığı belirtildi.

Bu tespitler yapılırken Acil Yardım Komisyonu kararına uygun olarak 2 Kasım 2011 tarihine kadar yapılmış yazılı müracaatların değerlendirildiği, bu tarihten sonra verilen dilekçelerin dikkate alınmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ancak tarım arazilerindeki zararların tespiti için 2 Kasım 2011 tarihine kadar çeşitli nedenlerle valiliğe müracaat edememiş olan vatandaşlarımız, bu tarihten sonra dilekçe vererek afette zarar gören çaylık arazilerinin tespit edilerek uğradıkları zararların karşılanmasını talep etmiştir. Bu taleplere cevap verebilmek ve bu durumdaki vatandaşların mağduriyetini önlemek için Valilik Acil Yardım Komisyonu kararı ile müracaat süresi 31 Mart'a kadar uzatılmıştır. Bu karar doğrultusunda sel ve heyelan sonucunda tarım arazileri, büyük ve küçükbaş hayvanları zarar gören vatandaşlarımızın il ve ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için bir an önce dilekçelerini ilgili kurumlara iletmeleri gerekmektedir.''
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi