Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rizeli eski müsteşar toprağa verildi
#1
[Resim: 61961.jpg]

Ankara’da hayatını kaybeden bakanlık müsteşarlarından Mustafa Erten, memleketi Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde toprağa verildi.

Ankara’da ki evinde önceki gün aniden rahatsızlanan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkan Danışmanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski müsteşar yardımcısı ve Tarım Kredi Gıda Hayvancılık Yem ve Süt Sanayi Genel Müdürü Mustafa Erten (54) kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Erten için memleketi Rize’nin Ardeşen İlçesi Merkez Camide cenaze namazı kılındı. Erten’in cenaze namazına Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Doğu Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresinin Başkanı Ekrem Yüce, Tarım Kredi Gıda Hayvancılık Yem ve Süt Sanayi Genel Müdür Vekili Nuri Gözütok. Pazarlama Müdürü Mustafa Hukanoğlu, daire amirleri, siyası ve oda başkanlıkların temsilcileri ile ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve Doğu Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresinin Başkanı Ekrem Yüce tarafından Erten’in cenazesini omuzlayarak Ardeşen Belediyesine ait cenaze aracına kadar taşındı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkan Danışmanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski müsteşar yardımcısı ve Tarım Kredi Gıda Hayvancılık Yem ve Süt Sanayi Genel Müdürü Mustafa Erten’in cenazesi doğum yeri olan Ardeşen’in Seslikaya Köyü Merkez Cami Mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

1958 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Erten, Rize Lisesi'ni 1974 yılında tamamladı. 1980 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun olan Erten, 1981 yılında Devlet Planlama Teşkilatı'nda uzman yardımcısı unvanıyla göreve başladı. 1985 yılında Gıda Sektörü uzmanı oldu. 1988'de kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Bakanlık Müşaviri olarak görev alan Mustafa Erten, özel sektörde üst düzey yöneticiliklerde bulundu. 2003 yılında atandığı Gıda,

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini 2007 yılına kadar sürdüren Mustafa Erten, emekliliğinin ardından Tarım Kredi Gıda Hayvancılık Yem ve Süt Sanayi Genel Müdürlüğü başta olmak üzere bazı şirketlerde bir süre daha yöneticilik yaptı. 2011 yılı Aralık ayında Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nde Genel Başkan Danışmanı olarak göreve başlayan Erten, evli ve 3 çocuk babası idi.
[Resim: eski-mustesar1.jpg]
[Resim: eski-mustesar2.jpg]
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi