Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rize'de kuyis kıyamet kopacak
#1

Google Reklamları


[Resim: 59741.jpg]Rize İçin Genç Girişim Derneği (RİGG), son üç yılda da olduğu gibi yılın ilk oyununu oynamak için gün saymaya başladı.

6 Ocak Cuma akşamı saat 19:00’da Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde sahneleyecekleri “Kuyis & Kıyamet” isimli doğaçlama komedi oyunu ile 2012’ye “Merhaba” diyecek olan RİGG Tiyatro Topluluğu, 4’üncü kez tiyatroseverlerle buluşturacakları programda yine bir çok sürprize imza atacaklar.

32 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan ve İsmail Kahraman Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda hazırlıkları son sürat ve keyifli bir şekilde sürdürülen Kuyis & Kıyamet programının sunuculuğunu Ahmet Pervane ile Şeyda Osma’nın üstlenecek.

“Kuyis & Kıyamet” etkinliğinin Türkiye’de doğaçlama tiyatronun öncüsü olan ve televizyonda da yayınlanan Mahşer-i Cümbüş ekibinin gösterilerinden esinlenilerek oluşturulduğunu belirten Rize İçin Genç Girişim Derneği (RİGG) Başkanı ve Tiyatro Yönetmeni Hatice Semiz; “Oyunumuzu 4’üncü kez oynanacağız. Daha önceki gösterilerimiz oldukça yoğun bir ilgi ve beğeniyle izlenmişti ve her defasında bir yenisi için istekler alıyorduk. Bu yüzden zaman zaman provalarımızda ve bazen de hayatımızın içinde keyifle uyguladığımız 'Tiyatro Sporu'nu bir kez daha doğaçlama bir şekilde Rize’li tiyatro severlerle de paylaşmak istedik” dedi.

Kısa skeçlerin ve artık programın fenomeni haline gelen Komedi Laz Üçlüsü’nün de yer alacağı “Kuyis & Kıyamet”in içeriği hakkında bilgi veren Hatice Semiz, “Tiyatronun olmazsa olmazı seyircilerimizin de katılımıyla ve nesne oyunları turu, doğaçlama cümleleri turu, 30 saniye turu, dörtlü dönme, yazar turu, dublaj turu, şapka turu, cıbırca turu gibi birbirinden keyifli doğaçlama oyunları ekibimiz o gün konuklarımız için anında canlandıracak. Zaman zaman kısa skeçlerin, seyircilerin katılacağı yarışmaların ve değişen şarkılara anında klip çeken “Komedi Laz Üçlüsü” isimli ekibimizin gösterilerinden oluşan programımız seyircilerimize keyifli bir akşam yaşatacak” şeklinde konuşarak doyasıya gülmeyi garanti etiklerini vurguladı.

Hatice Semiz’in yöneteceği ve genel Koordinatörlüğünü ise Rize Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eş Başkanı Dilek Kansız’ın üstlendiği oyunda; müzikte Sinan Çepni ve ışıkta Aylin Fırtına görev alacak.

Oyuncu kadrosu ise şöyle; Ali Sak, Rahman Şeker, Ahmet Ali Kaba, Ahmet Pervane, Şeyda Osma, Talip Çolak, Emir Aslankaya, Sonnur Turaman, Salih Yılmaz, Gökhan Yazıcılar, Kübra Semiz, Yusuf Cerah, Öztürk Yıkılmaz, Hamza Meral, Tuğçe Nur Usta, Kübra Tezcan, Nimet Saral, Burcu Ketenci, Volkan Yılmaz, Muhammet Demir, Ebru Usta, Duygu Devran, Mücahit Demir, Berke Şişmanlar, Mine Durmuş, Oğuzhan Karafazlı, Ahmet Yetiştiren, Mehmet Gürkan Kökduman.

Karali Çay’ın sponsorluğunu üstlendiği “Kuyis & Kıyamet” 06 Ocak Cuma akşamı saat 19:00’de Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde…
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi