Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rize Limanı'na 20 milyon lira ödenek
#1

Google Reklamları


[Resim: 60466.jpg]
AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Rize Limanın genişletilmesi amacıyla DLH Genel Müdürlüğü tarafından 20 milyon lira ödenek ayrıldığını bildirdi.

Karal, yaptığı yazılı açıklamada, Rize limanının uluslararası bir liman haline dönüştürülmesi için adımlar attıklarını belirterek, şunları ifade etti:

''Rize limanını tali bir liman olmaktan çıkararak bölgenin en önemli limanı yapmayı hedefliyoruz. Rize limanın uluslararası ulaşım araçlarına açılmasını planlıyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Limanın hem ticari kapasitesini arttırmak istiyoruz, hem de uluslararası ulaşım araçlarına açmak için çalışıyoruz. Bu nedenle limanımızın daha da büyümesi gerekiyor. DLH Genel Müdürümüzle bu konuları görüştüğümüz bir toplantı yaptık. Rize limanının büyütülmesi için gerekli adımları atıyoruz. Limanın büyütülmesi ve kapasite artırımı için 20 milyon lira ödenek ayrıldı. Haziran ayında ihale yapılacak ve iki yıl içerinde inşallah tamamlanacak.''

Rize'nin ticari kanallarının çok daha işler hale gelmesini sağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Karal, şunları kaydetti:

''Organize Sanayi Bölgesi sorunu çözüldü. Bu bölgede üretilecek ürünlerin pazara transferi, yine fabrikaların ihtiyaç duyacağı ham maddelerin ilimize ulaşmasında deniz taşımacılığının kullanılmasını hedefliyoruz. Bu nedenle limanımız bu kapasiteye cevap verebilecek konumda olmalı. Hele Ovit tüneli tamamlandığında Rize limanın kapasitesi çok üst noktalara çıkacak. Biz Rize limanını tedricen büyüterek o günlere hazırlayacağız.''
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi