Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RedHack Belgeleri Gerçek Çıktı
#1
[Resim: 187redhack_gercek.jpg]
Hükümet belgeleri kabul etti. Reyhanlı istihbaratının önceden alındığı fakat saldırının engellenemediği ortaya çıktı. RedHack’in Reyhanlı saldırısına ilişkin yayımladığı belgelerle ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler, söz konusu belgelerin jandarmada görevli bir kişi tarafından Redhack'e ulaştırıldığını söyledi Güler, özetle şunları ifade etti: 'Oradaki belgeler, Jandarma Genel Komutanlığı'na ve diğer birimlere Nisan ayından itibaren gelen ikaz mahiyetindeki bilgileri ihtiva etmektedir.

Oradaki bilgiler Jandarma Genel Komutanlığı bilgisayarına girilerek o sistem çökertilerek alınmış bilgiler değildir. Özellikle onu belirtiyorum. Bir il jandarma komutanlığının ast birliklerine gönderilmek üzere olduğu bu evrakları orada görevli ve kimliği belirlenmiş kişinin cep telefonuyla fotoğrafını çekerek e-mail yoluyla o bilgisayar korsanlarına ulaştırdığı tespit edildi. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor. Orada ele geçen, bahsedilen bilgilerin bir kısmı farklı terör örgütlerinin bazı yerlerdeki eylem hazırlıklarına ilişkin ifadeleri, istihbari bilgileri ifade ediyor.

Ama Reyhanlı'ya ilişkin olan kısımlar da var. Ancak bizim Reyhanlı olayıyla ilgili kimin yaptığı konusunda hiçbir tereddütümüz yok. Olayla ilgili soruşturmamız devam ediyor.'

BELGELERDE REYHANLI SALDIRISINI SURİYE'Lİ MUHALİF VE ESAD KARŞITI GRUP EL NUSRA CEPHESİ'NİN YAPACAĞI İSTİHBARATI VAR.

Hacker grubu RedHack, Reyhanlı saldırısıyla ilgili jandarma istihbarata ait olduğunu iddia ettiği bazı belgeleri yayımlamıştı. Grubun Twitter'da yayımladığı belgelere göre, Hatay Jandarma İstihbaratı ilgili birimlere bombalı saldırılarla ilgili "El kaide'ye yakınlığıyla bilinen Esad karşıtı El Nusra Cephesi"ni işaret eden uyarı yazısı gönderdi. "Gizli" ve "ivedi" damgalı uyarı yazısında, El Nusra Cephesi'nin bomba yüklü araçlarla Türkiye'de eylem yapacağı iddiaları yer alıyor. "Gizli" ve "ivedi" damgalı uyarı yazısında, El Nusra Cephesi'nin bomba yüklü araçlarla Türkiye'de eylem yapacağı iddiaları yer alıyor.
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi