Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pazarcılar Kararlı
#1

Google Reklamları


Belediyenin geriye dönük 8 aylık ve sonraki bir yıllık yer işgal ücretini tek seferde istemesiyle ayaklanan pazarcılar, belediyeyi uyardı. Esnaf adına oda başkanı Erol Kumsar, “Geri adım atmazlarsa pazar kurmayacağız” dedi
[Resim: 06.07.2012-08.36.43__pazare.jpg]
BİR YILLIK ÖDEYİN!
Pazarcı esnafı ile İzmit Belediyesi arasında yer işgal parası yüzünden başlayan gerginlik tırmandı. Belediye günlük olarak alması gereken işgal ücretlerini ‘Eleman yok` diyerek yaklaşık sekiz ay almadı. Aylar sonra almadığı paranın peşine düşen belediye, pazarcıdan toplu olarak ödeme yapmasını istedi. Bununla da yetinmeyerek bir yıllık işgal ücretini de peşin ödemelerini istedi.

KEYFİ UYGULAMA
Belediyenin tutumunu ‘yasalara aykırı` olarak nitelendiren ve esnafın zamanında alınmayan parayı tek seferde ödeyemeyeceğini belirten Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar, pazarcı esnafını kimsenin mağdur edemeyeceğini söyledi. Belediye başkanının keyfi uygulama yaptığının da altını çizen Kumsar, geri adım atılmazsa büyük bir eylem yapacaklarını açıkladı.

PAZAR KURMAYIZ
Konuyu yargıya taşıyan Kumsar, “Yasaya uygun davranmıyor. Keyfi kanun koyuyor. Esnaf Bağ-Kur`unu ödeyemezken 4-5 bin TL işgal harcı çıktı. Pazarcı zaten kan ağlıyor. Bize baskı yapmaya devam eder ve bu kararından dönmezlerse büyük bir eylem yapacak; pazarları kurmayacağız. Halkımızdan eylemler için özür dileriz. Ama bizi anlasınlar” dedi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi