Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ovit Tüneli İçin Sona Gelindi
#1

Google Reklamları


[Resim: 59981.jpg]Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, ''Ovit Tüneli'nin keşfi yapıldı ve ihale aşamasına geldi.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, ''Ovit Tüneli'nin keşfi yapıldı ve ihale aşamasına geldi. Böylece Rize'nin belki de 100 yıllık rüyası gerçek olacak'' dedi.

Hacımüftüoğlu, yaptığı açıklamada, geçen yıl kentte Rize Devlet Hastanesi ile Kaçkar Devlet Hastanesi'nin hizmete girdiğini, böylece sağlık alanında nitelikli hizmetin, yatak sayısının ve vatandaşın memnuniyetinin arttığını belirtti.

Geçen yıl Artvin'in Hopa ilçesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna yapılan taşlı saldırıda yaralanan polis memuru Servet Erkan'ın tedavisinin Rize'de yapılmasının önemli bir olay olduğunu da anlatan Hacımüftüoğlu, ''Zor bir tedavi sürecinin ilimizde yapılabilmesi, kentimizdeki hastanelerin niteliğini göz ününe serdi. Oldukça başarılı bir tedavi süreci sonunda Servet Erkan sağlığına kavuştu ve tekrar görevine başladı. Bu da bizim için gurur kaynağı oldu'' dedi.

Rize'nin sağlıkta merkez olma yolunda önemli aşama katettiğini ve artık kendi ihtiyacını karşılar konuma geldiğini dile getiren Hacımüftüoğlu, Rize'nin sunduğu nitelikli sağlık hizmeti ile Sürmene'den Hopa'ya kadar bölge geneline hizmet vermeye başladığını kaydetti.

Kentte geçen yılın en önemli olaylarından birisinin Ovit Tüneli'nin artık yapım aşamasına girmesi olduğunu vurgulayan Hacımüftüoğlu, ''Ovit tünelinin keşfi yapıldı ve ihale aşamasına geldi. Böylece Rize'nin belki de 100 yıllık rüyası gerçek olacak. Ovit Tüneli tamamlandığında tüm bölgeye fayda sağlayacaktır. Ayrıca Güney Çevre Yolunun da ihale aşamasına gelmesi, önemli bir kazanım oldu. Bu proje, şehri rahatlatacak çok önemli bir çalışma olacak'' diye konuştu.

Hacımüftüoğlu, kentte geçen yıl yaşanan sel ve heyelanlar nedeniyle önemli maddi hasar meydana geldiğini de ifade ederek, şunları söyledi:

''Geçen yılki sel ve heyelanlar nedeniyle mağdur olan 2 bin civarındaki vatandaşımızın zararı karşılandı. Yapılan çalışma, bu vatandaşlarımızın bizlere teşekkür etmeye gelmesini sağlayacak seviyede güzel oldu. Afette zarar gören merkez ve beldeler ile Kalkandere ilçesine bağlı köylerdeki alanlar da belirlendi. Bu zararı umuma açık yerlerdeki zarar, belediyelerin alt yapısının gördüğü zarar ve vatandaşın gördüğü zarar olarak üçe ayırabiliriz. Bu konuda oldukça önemli ve büyük çapta bir çalışma yapıldı. Gerekli tüm kaynaklar temin edildi ve uygun yerlere aktarılıyor.''

Önceki yıl Gündoğdu'da meydana gelen afet sonrası yapılan toplu konutların da 10 ay içinde hak sahiplerine teslim edildiğini anlatan Hacımüftüoğlu, buradaki konutlarını kiraya verdiği tespit edilen 2 kişi hakkında hukuki süreç başlatıldığını söyledi.

-Rize Kalesi ve Zil Kale, turizme kazandırılacak-

Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu, geçen yıl başlatılan diğer bir önemli çalışmanın ise Rize Kalesi'nin restorasyon çalışması olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

''Rize Kalesi'ni yeniden keşfedip ihya ediyoruz. Kale için büyük bir çalışma yapılıyor. Surlar açılıp temizlenecek. Kale ve etrafını bir dantel gibi işleyip turizmin hizmetine sunacağız. Rize Kalesi, Türkiye ve dünya turizmi için önemli bir kazanım olacaktır. Bölge için Sümela ne ise Rize Kalesi de o kadar önemli olacaktır. Ayrıca önemli bir diğer turizm değeri olan Zil Kale'nin restorasyon çalışmalarını tamamladık. Şimdi yaklaşık 1 milyon lira ödenek ile kale yolunu onarıyoruz.''

Ankara'da geçen yıl düzenlenen Rize Günleri Fuarı'nın ikincisinin oldukça güzel geçtiğini, bu yıl da üçüncüsünü düzenleyeceklerini belirten Hacımüftüoğlu, ''Artık Rize Günleri Fuarı, vatandaşlarımız tarafından istenir hale geldi. Bu da bu organizasyonun yerleştiğini gösteriyor. Bu yıl fuarı çok daha geniş katılımlı ve kapsamlı olarak düzenlemek istiyoruz. Fuarın Rize'nin tanıtımında oldukça etkili olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi