Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORGANLARIYLA 5 KİŞİYE UMUT OLDU
#1

Google Reklamları


[Resim: 01.07.2012-08.39.22__organ1.jpg]
İhsaniye’de geçirdiği beyin kanaması sonrası hastane bulunamadığı için müdahale edilemeyen ve götürüldüğü İstanbul’da ölen 17 yaşındaki Adem Şimşek’in organları 5 kişiye hayat verdi


Gölcük İhsaniye Çiftlik Mahallesi Hastane Yolu Caddesi No:1 adresinde oturan ve serbest meslekle uğraşan Mahmut Şimşek ile ev hanımı Ayla Şimşek`in dört çocuğundan biri olan İhsaniye Endüstri Meslek Lisesi 3. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Adem Şimşek, geçirdiği beyin kanaması sonucunda hayatını kaybetti.

GÖLCÜK DEVLET`E GÖTÜRÜLDÜ
Adem Şimşek`in hayatını kaybetmesinin altında ise büyük bir sorumsuzluk olduğu ortaya çıktı. İddialara göre; Adem Şimşek geçtiğimiz hafta pazartesi günü saat 10.30 sıralarında İhsaniye`de basketbol oynarken beyin kanaması geçirdi ve arkadaşlarının haber vermesi üzerine ambulansla Gölcük Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı.

HİÇBİR HASTANE KABUL ETMEDİ
Burada 17 yaşındaki Adem Şimşek`e müdahale yapılmak istendi ancak yeterli imkan olmadığı için hastanede müdahale yapılamadı. Bu esnada hastayı kabul edecek bir hastane arandı ancak ilimizdeki hiçbir hastane Adem Şimşek`i kabul etmedi. Durumunun iyice kötüleşmesi üzerine talihsiz genç, Gölcük Devlet Hastanesi`nde saat 14.00`te amaliyata alındı.

YAKLAŞIK 4 SAAT BEKLETİLDİ
Beynindeki kan boşaltılan Adem Şimşek, ameliyat sonrasında bitkisel hayata girdi. Saat 10.30`dan 14.00`e kadar ölümle pençeleşen Adem Şimşek`i sonunda İstanbul`da bulunan Medikal Park Hastanesi kabul etti. Ambulansla buraya sevk edildiği esnada yapılan kontrolde Adem Şimşek`in nabzının atmadığı tespit edildi.

ORGANLARI BAĞIŞLANDI
Yapılan müdahaleyle kalbi atmaya başlayan Adem Şimşek, Medikal Park Hastanesi`ne yoğun bakım ünitesine alındı. Adem Şimşek burada hayata ancak dört gün tutunabildi ve cuma günü son nefesini verdi. Çoçuklarının ölümüyle yasa boğulan Şimşek çifti, organlarını bağışlama kararı aldı. Adem Şimşek`in Medikal Park Hastanesi`ne alınan organları 5 hastaya nakledildi.

HASTANE BULUNAMADI
Yeğenin başına gelenlerle büyük bir üzüntü yaşayan amca Orhan Şimşek, “Önceden hastane hastane dolaştırılarak insanlar öldürülürdü. Şimdi ise yeğenim Gölcük Devlet Hastanesi`nde 4 saat bekletilerek öldürüldü. 4 saat boyunca yeğenimi sevk edecek bir hastane bulunamadı. Zamanında tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilseydi kurtulurdu” dedi.

DÜN TOPRAĞA VERİLDİ
Medikal Park Hastanesi`nde yapılan otopsi ve cenaze işlemlerinin ardından cenaze ailesine teslim edildi. Gölcük İhsaniye Çiftlik Mahallesi`ne getirilen Adem Şimşek`in cansız bedeni, dün Köprülü Camii`nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından 17 Ağustos Mezarlığı`nda toprağa verildi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi