Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÖĞRENCİ VELİSİ ÖĞRETMENE SALDIRDI
#1

Google Reklamları


[Resim: 27.04.2012-07.42.24__dd.jpg]

Karamürsel’de bir öğretmen veli tarafından saldırıya uğradı.

Karamürsel Atatürk İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Filiz Dellal ve okul görevlisi Deniz Akbaş bir velinin saldırısına uğradı. 23 Nisan etkinlikleri sırasında darp edile öğretmen ve okul görevlisi Karamürsel Devlet Hastanesi`ne yapılan tedavilerini ardından taburcu edildi. Meydana gelen saldırıyı Eğitim İş Sendikası sert bir açıklamaya kınadı

EĞİTİM İŞ`DEN SERT AÇIKLAMA
Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener yaptığı açıklamada, hangi nedenle olursa olsun kötü muameleye maruz kalan eğitim emekçilerinin sahipsiz olmadığını ve her türlü şartlarda arkasında olduklarını söyledi. Şener açıklamasında şunları belirtti; “Öğretmenlere yönelik bu tip saldırıların artmış olması bir rastlantı değildir. Bu artışın birincil ve en önemli sorumlusu, ‘dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır` diyen Atatürk`ün anlayışının yerine bir yandan öğretmenlerin ekonomik ve demokratik haklarını birer birer ortadan kaldırmaya çalışırken bir yandan da uzman, aday öğretmen, sözleşmeli öğretmen, vb. unvanları eğitim ortamına sokarak öğretmenler 8 ay çalışıp 4 ay tatil yapıyor,2000TL nin üzerinde maaş alıyor diyen öğretmenlik mesleğinin saygınlığını ortadan kaldıran uygulamaları başlatan Milli Eğitim bakanı ve iktidardır.” dedi.

ÖĞRETMENLERİ ŞİKAYET ETMEK İÇİN HAT AÇILDI
Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Milli Eğitim Bakanı`nın açıklamalarını da eleştirerek, “Milli Eğitim Bakanı, ‘veliyi üzeni üzerim` demişti; sayın bakanın eğitimciye yönelik bu ve benzeri saldırlar karşısında aynı ölçüde bir tavır sergilemediği gibi öğretmeni şikayet hattı 147`yi uygulamaya başlaması hem düşündürücü hem de nitelik itibarıyla üzücüdür. Görevi demokrasi kültürünü, bilimi, laikliği, çağdaşlığı genç kuşaklara öğretmek ve onları yaşama hazırlamak olan öğretmenlerimizi hiçbir güç bu büyük hedeflerden saptıramayacaktır. Gericilik, aydınlığın ve bilimin taşıyıcısı öğretmenlerin, gerek iktidarlar, gerek halk tarafından, el üstünde tutulduğu günlerden, eğitimcilerimizin şiddete maruz kaldığı ve yoksulluk sınırında yaşamak zorunda bırakıldığı bugünlerdeki geçiş sürecinin adıdır. Eğitim İş olarak bizler bu sürecin karşısında tüm bileşenlerimizle beraber dimdik duracak ve asli görevimiz olan çağdaşlaşma ve aydınlanma yolundaki yürüyüşümüzde hiçbir zaman geri adım atmayacağız” dedi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi