Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NLP Eğitimleri | NLP Eğitimi | NLP Teknikleri
#1

Google Reklamları


"Neuro Linguistic Programming" bir diğer anlatımla Sinir Dili Programlaması şeklinde tanımlanan NLP hem bilinci hem de bilinçaltını etkin bir biçimde kullanmak adına zihinsel sürecin yeniden yapılandırılması yöntemidir. En genel manada, zihni etkin olarak kullanma kılavuzudur.

NLP insanların zihinlerini değiştirme yoluyla hayatlarını değiştirebileceklerinin keşfedilmesidir. 1970'li yılların başında matematikçi, psikoterapist ve bilgisayar uzmanı olan Richard Bandler ile bir dil bilimci John Grinder'in alanında uzman üç psikoterapisti modellemesi yoluyla ortaya çıkmıştır. Buradan da anlaşıldığı üzere NLP'nin ortaya çıkışı mükemmelliğin modellenmesi sayesinde olmuştur. Bu nedenle NLP'yi "Kişisel mükemmelliğin bilim ve sanatı" şeklinde tanımlayabiliriz.

NLP Eğitim Programları duygu ve düşüncelerimizi, bizi mevcut durumumuzdan daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin ne şekilde olması gerektiğini de anlatır. Son zamanlarda NLP ile satış ve pazarlama alanında birçok yenilik yapılmıştır. NLP'nin çok çeşitli ve farklı kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları eğitim, aile içi iletişimi, sağlık, iş dünyası, terapi, spor ve kişisel danışmanlıktır. Yani yaşamın her alanında NLP'yi kullanabiliriz.

NLP'nin açılımı:

Neuro

Yaptığımız her davranış ve geliştirdiğimiz her düşüncenin kaynağı sinir sistemimizdir. Sinir sisteminin temeli de beş duyu organımızdır ve bunlar düşünme biçimimizle ilgilidir.

Linguistic (Dil)

Duyu organlarımız aracılığıyla aldığımız mesajlar sinir sistemi için bir dil oluşturmaktadır. Dil olmadan düşünceyi zihinde canlandıramaz ve insanlarla iletişimde bulunamayız. Kendi iç iletişimimiz içerisinde de dili kullanırız. Kendimizle ve başka insanlarla iletişim kurarken kullandığımız sözcük ve cümleler bizi mutluluğa ve başarıya götürebildiği gibi büyük bir umutsuzluk içerisine de sürükleyebilir. Bu sebeple dili etkin bir şekilde kullanmak çok önemlidir.

Programming

Beynimiz beş duyumuz aracılığıyla saniyede binlerce veriyi alır; fakat bunlardan yalnızca beş ile dokuz tanesine odaklanabilir. Beynimizi ve dilimizi başarıya ve mutluluğa götürecek şekilde yeniden programlayabiliriz. Programlama davranışlarımızla ilgili bir süreci içerir.

NLP Eğitim Programları’nın temel amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli olarak gelişmektir. NLP Teknikleri adına size gerekli olan malzemeleri sağlar. Her davranışın uyduğu bir yapı olduğu görüşü eşliğinde yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, istendiği zaman değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların sizin için yararlı ve etkili olduğunu anlamak, algılama yeteneğimize bağlıdır.

İzmir NLP Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi isterseniz NLP Eğitimleri alanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmanın NLP Eğitimleri | NLP Eğitimi | NLP Teknikleri (Saygın Coaching & Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi