Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMAZ KILACAK YERİ OLMAYAN MEZARLIK
#1

Google Reklamları


[Resim: 22.07.2012-02.58.14__nama.jpg]
2007 yılından beri faaliyet gösteren Üçtepeler Mezarlığı'nda kurulduğu yıldan beri namaz kılacak bir yer bile yapılmadı.

Büyükşehir Belediyesi'nin, Bağçeşme ve Asri Mezarlık`ta yer kalmaması nedeniyle 2007 yılında hizmete soktuğu Üçtepeler Mezarlığı'nda hala elektrik bağlanmadı. Namaz kılacak yerin bile bulunmadığı Üçtepeler Mezarlığı unutulmanın acısını yaşıyor.

BÜYÜKŞEHİR NEREDE?
400 dönüm alana sahip olan ve kurulduğu 2007 yılından beri yüzlerce defin yapılan Üçtepeler'de bulunan Kent Mezarlığı tamamen unutulmuş durumda. Mezarlarda defin yapacak alan kalmadığı için genişletilmeye devam edilen Kent Mezarlığı'nda, mezarlık görevlileri yokluklar içerisinde çalışıyor. Basit bir konteynerda çalışan ve tuvalet ihtiyaçlarını da başka bir konteynerda görmek zorunda kalan mezarlık görevlileri, adeta pislik içerisinde çalışmaya zorlanıyor. Neredeyse her gün onlarca mezar açmak zorunda kalan görevlilerin bu sıcakta duş alabileceği bir alanın yanı sıra, mezarlık misafirlerinin namaz kılacağı bir alan bile bulunmuyor. Yaklaşık altı yıl önce kurulan ve kurulduğu yıldan bu yana hiç bir gelişme göstermeyen Üçtepeler Kent Mezarlığı'ndaki görevlileri hiç düşünmediği gün gibi ortada olan Büyükşehir Belediyesi'nin bir an önce bu mezarlıkta iyileştirme çalışmalarına başlaması bekleniyor.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi