Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB de Wordpressi Aynı Dizine Kurmak
#1

[font=Tahoma]Bunu yapmak mümkündür hocam, Öncelikle eğer forum kurulu değil ise forumu kuruyoruz yada kurulu ise ftp'den index.php dosyasının adını forum.php olarak değiştiriyoruz.
Daha sonra giriş çıkışlarda sorun olmaması ve yönlendirmelerde, ftp'den forumun member.php dosyasını bilgisayara indirip, notepad++ programı ile açarak tüm index.php yazan kısımları forum.php olarak değiştiriyoruz. Bu işlemden sonra tekrar ftp'den global.php dosyasını indirip açıyoruz ve 568 ci satırda yer alan index.php yazısınıda forum.php olarak değişiyoruz..

Örnek 568 satır kodu:
PHP Kod:
$navbits[0]['url'] = $mybb->settings['bburl']."/index.php"

Aslında mybb'nin diğer dosyalarında index.php olarak geçen birçok dosya var ama, yazdıklarımı yapmanız yeterli olacaktır.

Tabi birde mybb güncellemelerinde biraz sıkıntı olabilir yani yaptığınız değişiklikler silinebilir yada tekrar eski haline getirmek zorunda kalabilirsiniz..

MyBB ile düzenleme işlemlerimiz tamamlandıktan sonra cpanel'den wordpress için yeni bir veritabanı oluşturyoruz, çünkü aynı veritabanına hem blog hemde forum olmaz ,, aslında olur ama hatalar oluşabilir bu yüzden ayrı ayrı veritabanları olması her zaman iyidir.

Veritabanını oluşturduktan sonra mybb dosyalarının olduğu yere wordpress kurulum dosyalarınıda yükleyip kurulumu tamamlıyoruz.

Bu sayede aynı alan adı/domain altında hem blog hemde forum çalıştırmış oluyoruz.

Kısaca; siteadınız.com yada siteadını.com/index.php olarak blog açılacaktır , siteadınız.com/forum.php şeklinde de forumunuz açılacaktır..
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi