Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milli Görüş’e yapılmış bir darbedir
#1
[Resim: Milli_Goruse_yapilmis_bir_darbedir.jpg]

Dönemin Refah-Yol Hükümeti’nin Adalet Bakanı Şevket Kazan, açıklanan MGK tutanaklarını değerlendirdi. Refah-Yol Hükümeti’nin son derece başarılı olduğunu, reel ekonominin hâkim kılındığını ifade eden Kazan, bunun rantiyeden para kazananları son derece tedirgin ettiğini dile getirdi.

Olaylar Hep Çarpıtıldı


Şevket Kazan, şöyle konuştu: “MGK kararı 4 maddedir. Bu 4 maddenin hiçbirisinde o 18 madde ile alakalı bir şey yok. Sadece son maddesi var; ‘MGK toplantısında görüşülmüş, 18 maddelik hususun hükümet tarafından bir daha gözden geçirilmek üzere Başbakanlığa gönderilmesine...’ 18 maddeyi de eklemişler. Yazı böyle ama gazetelere nasıl intikal etti, ‘Erbakan Hoca 28 Şubat MGK kararını imzaladı mı, imzalamadı mı?’ Bir hafta tartışması oldu. ‘İmzaladı’ diyen var, ‘imzalamadı’ diyen var. En son, ‘imzaladı’ diye Sabah gazetesi haber yaptı ve 18 maddeyi de yukarıdan aşağıya yazdı. ‘MGK’da böyle bir karar imzalamadı Hoca’ dendiği zaman da Erbakan Hoca’nın imzaladığı o 4 maddelik MGK kararının imzalarını yayınladı. ‘Erbakan, bu imza senin değil mi?’ 18 maddeyi bir gün önce veriyor, 18 maddenin altında olmayan imzayı 4 maddenin altından çıkarıp ‘bu imza senin değil mi’ diyor. Bütün medya ayakları böyle çalıştı, askerler böyle çalıştı.”

Şevket Kazan, 28 Şubat Davası’nda şu anda sadece askerlerin yargılandığına işaret ederek, “Bunun içinde Kemal Gürüz de var. Biz, Refah-Yol hükümetini kurar kurmaz, Refah-Yol hükümetine karşı ilk hareket Kemal Gürüz’ün. YÖK Başkanı olarak bütün üniversite rektörlerini Ankara’da topladı ve deklarasyon yayınladı, Refah-Yol hükümetine karşı. O başlattı bunu. İlk önce o gözüktü. İlk gözüken, suyun yüzüne ilk çıkan o” diye konuştu. 28 Şubat’ın bir de sermaye ayağı olduğunu vurgulayan Kazan, şunları kaydetti: “Zannediyorum onlar, zaten savcılar tarafından tespit edilmiş, O ikinci ayağı, sağlıklı bir şekilde hazırlamaya çalışıyorlar. TOBB bunun neresinde? TOBB Başkanı neresinde, her gün beyanat veriyordu. TÜSİAD nerede? TİSK nerede? Bunların hepsi, bütün güçleriyle Refah-Yol hükümetine karşı mücadele verdiler. Bunlara verilen ‘5’li çete’ yakıştırması, çok gündeme geldi. Bunlar, olduğu gibi askerin arkasında, askerle beraber onlarla hareket eder duruma geldiler. Ayrıca dava açılacak ama açılan dava, bunlarla birleştirilebilir, o da olabilir. Açılmazsa eksik olur. Medya olmasa askerler, medyasız ne yapabilirdi? TOBB medyasız ne yapabilir, bir şey yapamazdı. Kim varsa hepsi yargılanacak. Kim teşvik ediyorsa kim yönlendiriyorsa o hesap verir. Medya yönlendirmiştir, onlar da yargılanacaktır, dava açılacaktır. TÜSİAD yönlendirmiştir, Atina toplantısına katılmıştır, o zamandan beri yönlendirmiştir. O günkü yöneticiler, mutlaka yargı önüne çıkarılacaklardır, sermaye grupları olarak çıkarılacaklardır. Öyle olması lazım. Çünkü üç ayaktır bu, asker, sermaye ve rantiyeci medya. Bu arada üniversitede belli kişiler de var.”

28 Şubat’ın konuşulmayan aktörü: JINSA28 Şubat postmodern darbesiyle Türkiye siyasi literatürüne giren ve darbe sürecindeki etkinliği hep tartışma konusu olan bir oluşum göze çarpıyor. Bu oluşumun adı Ulusal Güvenlik Konularında Çalışan Musevi Enstitüsü yani kısa ismiyle JINSA! Peki nedir bu JINSA? Faaliyetleri nelerdir? Kimin için çalışır? 28 Şubat sürecindeki rolü nedir? Darbecilerin yargılandığı şu günlerde o döneme dair kaldırılan her taşın altından çıkan JINSA’nın kirli yüzü…

Darbecilerin Danışma Merci

Daha önce Milli Gazete’nin ulaştığı gizli ibareli belgelerde de adı geçen JINSA’ya 28 Şubat öncesi TSK Hareket Başkanlığı tarafından verilen brifingleri de yine bu sütunlardan açıklamıştık. Siyonizm’in amaçları doğrultusunda hareket eden JINSA, Türkiye’deki postmodern darbe sürecinde TSK içerisindeki darbeci generallerin de danışma merci olarak göze çarpıyor. Daha önce Milli Gazete’nin ulaştığı gizli belgelerde dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İ. Hakkı Karadayı ve Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in Gölcük’te hem ABD’li üst düzey generaller ile görüştüğü hem de JINSA yetkililerine brifing verdiği bilgisi yer alıyordu. Darbe öncesinde yaşanan bu ihanet trafiği, JINSA’nın darbe sürecinde ne kadar etkin bir rol oynadığını ve baş aktörlerden biri olduğunu gösteriyor.

Türk siyasi tarihine 28 Şubat Darbesi ile kara bir leke sürülürken zihinlerimizde de yeni bir kelime yer edinmeye başlıyordu. Darbecilerin yargılanmaya başladığı şu günlerde adı darbe plânlarının bizzat içerisinde sık sık anılan ABD merkezli bir Yahudi örgütü olan JINSA, (Jewish Institute for National Security Affairs) 28 Şubat’ın neresindeydi? Darbeci generaller ile darbe öncesi ve sonrasında görüşen bu örgütün asıl amacı ne? 28 Şubat davası tutanaklarında da yer alan JINSA son 15 yıllık süreçte ülkemizde ön plâna çıktı. Darbeci generaller İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir’e “Üstün Hizmet Madalyası” veren bu örgüt aynı zamanda Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de kendisine göbek bağı bulunan örgütler aracılığı ile “Cesaret Ödülü” vermesi tartışmalara yol açmıştı. Amerikan güvenliğini sağlama adına kurulmuş gözükmesine rağmen asıl amacı İsrail Devleti’nin varlığını ABD nezninde korumak olan JINSA’nın 28 Şubat sürecinde üstlendiği rol, Refah Partisi Hükümeti’nin 1 yıllık iktidarı boyunca Siyonizmin ayağına nasıl bastığının bir delili olarak tarih tarafından yüzümüze çarpılıyor.Yahudi Çıkarlarını Korumak Adına Çalışıyor

JINSA ABD merkezli bir örgüt. ABD nezhinde Yahudilerin çıkarlarını korumaya yönelik kurulmuş ve tüm dünyada oldukça aktif işlere imza atan bu örgüt Türkiye’de 28 Şubat Darbesiyle beraber tanınmaya başladı. Daha önce Milli Gazete’nin ulaştığı gizli ibareli belgelerde de adı geçen JINSA’ya o dönem TSK Hareket Başkanlığı tarafından verilen brifingleri de yine bu sütunlardan duyurmuştuk. JINSA siyonizmin dünya çıkarları adına kurulmuş ve bu doğrultuda faaliyetlerini sinsi bir şekilde yürüten kirli bağlantıları olan bir yapılanma. 28 Şubat Darbesinde oynadığı aktif rol de bunu işaret ediyor. JINSA, Pentagon ile Tel Aviv arasında çok önemli bir köprü görevi üstleniyor. Örgüt İsrail’in ABD’deki dışişleri ve savunma mekanizması gibi çalışıyor. Siyonist amaçları müdaafayı kendisine şiar edinen JINSA, Türkiye’deki Postmodern darbe sürecinde TSK’a içerisindeki darbeci generallerin de danışma mercii olarak göze çarpıyor. Daha önce Milli Gazete’nin ulaştığı gizli belgelerde dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İ. Hakkı Karadayı ve Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in Gölcük’te hem ABD’li üst düzey generaller ile görüştüğü hem de JINSA yetkililerine brifing verdiği bilgisi yer alıyordu. Darbe öncesinde yaşanan bu ihanet trafiği, JINSA’nın darbe sürecinde ne kadar etkin bir rol oynadığını ve baş aktörlerden biri olduğunu gösteriyor.Ödülleriyle Meşhur

JINSA ve ona göbek bağı olan Yahudi örgütleri 28 Şubat öncesi ve sonrasında Türk siyasetçiler, İş adamları ve generallere verdiği ödüller ile tanınıyor. Darbe öncesinde İ. Hakkı Karadayı ve Çevik Bir’e “Üstün hizmet madalyası” veren örgüt bu ödülü daha önce sadece Siyonizme büyük hizmetleri dokunan kimselere vermişti. 28 Şubat darbecilerine verilen bu ödüllerde onların hangi şer odaklarına hizmet etmekte olduklarını gösteriyor.Aynı örgütün ödül verdiği isimler arasında ANAP Lideri Mesut Yılmaz ve İş adamı Mehmet Emin Karamehmet’te bulunuyor. JINSA ile bağlantısı olan ve 19. yüzyılda Yahudi lideri Theodore Herzl tarafından kurulmuş olan bir diğer Yahudi örgütü Amerikan Yahudi Komitesi (AJC) ise 2004 yılında Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a “Yahudi cesaret ödülü” ve “Davud Boynuzu vermişti. Başka bir Yahudi örgütü olan ve merkezi İngiltere’de bulunan, kökü ise “Yuvarlak Masacılar”a dayanan Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü “Chatham House”un “Yılın Devlet Adamı” ödülüne layık görülmüştü.

VERDİĞİ BRİFİNGLERİ DOĞRULADI

28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davada ifade veren Çevik Bir, brifingleri doğruladı. Müşteki avukatlarından Yılmaz Bölükbaşı’nın, “Basın yayın kuruluşlarına veya hâkimlere brifing verilmiş midir?” sorusuna Çevik Bir, “Bu brifingin verilmesi tamamen bilgilendirme maksatlıdır. Genel bir brifinglerdir. Bilgilendirme maksatlıdır” cevabını verdi.

28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada savunma yapan Çevik Bir, hakim ve gazetecilere bilgilendirme amaçlı irtica brifingi verildiğini söyledi. 28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 17. duruşması savunmaların alınması ile devam ediyor. Dün savunması yarım kalan Çevik Bir’in savunması alınmaya devam ediyor. Sanık avukatlarının ‘BÇG kurulması ve faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundunuz. J başkanlarınca belirlenerek bu göreve getirildiğini iddia ettiniz? BÇG görev alan personel kartı çıkarılmış mıdır? Ailelerine özel kartlar çıkarıldı mı?” sorularına Çevik Bir, “BÇG göreve gelince personele ikinci görev verilmiş oldu. Personeller daire başkanları ve J başkanları tarafından seçilerek gönderildi. Kimlerin girebileceği konusu bellidir. Kontrollü giriş çıkış mevcuttur. Kartsız giriş sağlanamıyor. Proje subaylarına sorun soruyu.” şeklinde cevap verdi. Müşteki avukatlarından Mustafa Akyol da “İç Hizmet Kanunun 35. Madde çerçevesinde hükümet irticaya göz yumarsa askerin müdahalesi meşru mudur?” sorusunu üzerine Hâkim Tayyar Köksal araya girerek kanaat sormayın, olaya ilişkin soru sorun diyerek avukatı uyardı. Müşteki avukatlarından Yılmaz Bölükbaşı’nın basın yayın kuruluşlarına veya hâkimlere brifing verilmiş midir?” sorusuna ise Çevik Bir, “Bu brifingin verilmesi tamamen bilgilendirme maksatlıdır. Genel bir brifinglerdir. Bilgilendirme maksatlıdır.” cevabını verdi.

Kaynak: http://www.milligazete.com.tr/haber/Mill...kHf1vI6XiI
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Milli Görüş Gençliğinin Acı Kaybı D8-KGT 0 1,403 13.10.2013, 22:15
Son Mesaj: D8-KGT

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi