Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEMURUN YENİ ZAM ORANI NE OLDU?
#1

Google Reklamları


CHP milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün verdiği soru önergesi memur maaş zammı oranların da ortaya çıkaracak.

[Resim: 133009107599019546.jpg]
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Hükümetinizce memur maaş zam oranlarının kaç olması düşünülmektedir?" diye sordu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Memura yapılacak zam oranını merak eden Öztürk, şu sorulara yanıt aradı:

"MİT Kanunu gibi birçok kanunla ilgili değişiklik teklifi çok kısa bir süre içerisinde komisyonlara getirilip, vakit kaybetmeksizin TBMM Genel Kurulu gündemine alınıp, oylanıp, jet hızı ile Cumhurbaşkanı tarafından imzalanıp Resmi Gazete'de yayımlanırken, milyonlarca vatandaşımızın beklediği memur maaş zamlarını içeren memurların toplu sözleşmesine ilişkin kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu'na neden indirilememektedir?

Memur maaş zam oranlarından çok daha önemli konular olduğu için mi toplu sözleşmeye ilişkin kanun tasarısı TBMM gündemine getirilmemektedir?

Sizin ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın açıklamaları ile 2012 memur maaş zam oranlarının hâlâ netlik kazanmaması çelişki değil midir?

Memur maaş zamlarını açıklayamayan bir ülke nasıl oluyor da dünyanın en büyük 17.ekonomisi oluyor?

Memur maaş zamları kamuoyuna yansıdığı gibi Nisan ayında mı belli olacaktır? Yoksa daha ileri bir tarihte mi belli olacaktır? İleri bir tarihte belli olacaksa bu tarih ne zamandır?

Hükümetinizce memur maaş zam oranlarının kaç olması düşünülmektedir?"
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi