Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOTO, İZMİT TRAFİĞİNE EL ATIYOR
#1

Google Reklamları


KOTO 13. Meslek Komitesi Başkanı Okan Oktay, kentimizde bir türlü çözülemeyen trafik sorunu için yeni bir proje hazırlandığını ve projenin Büyükşehir Belediyesi’ne sunulacağını açıkladı

[Resim: 28.03.2012-03.43.12__koto.jpg]
Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)`nın, mart ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis başkanı Recep Ekşi idaresinde gerçekleşen toplantıda ilk olarak şubat ayı toplantı zaptı, faaliyet raporu ve mizanı görüşüldü. Öte yandan, yıllardır çözülemeyen trafik sorunuyla ilgili başlatılan proje hakkında KOTO 13. Meslek Komitesi Başkanı Okan Oktay tarafından bilgi verildi.

VİCDAN YARALIYOR
Toplantıda ilk konuşmayı yapan meclis başkanı Ekşi, “16 Mart`ta Afganistan`da meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 12 evladımızın yasını yaşıyoruz. Gündemimizi meşgul eden bir diğer konu ise, uzun bir süreden beri devam eden ve uluslararası toplumun vicdanını yaralayan Suriye`deki şiddet olaylarıdır” dedi.

KREDİ İMKANI SAĞLANDI
Aylık faaliyet raporu hakkında bilgi veren başkan yardımcısı Burhan Kasım, “NCTY yangınında zarar gören üyelerimize destek olmak, nakit sıkıntısına çözüm üretmek amacıyla TOBB nezdinde başlattığımız girişimler sonuç vermiş ve bu yangında zarar gören üyelerimize KOSGEB kanalıyla kredi verilmesinin yolu açılmıştır.

DAHA DA BÜYÜYECEK
Ekonomik gelişmeler, geçen yıl dış ticarette yaşanan büyümenin bu yıl da artarak gelişeceği yönündedir. 2011 yılı toplamında 353 milyar 717 milyon 611 bin dolar olan dış ticaret hacmimiz, 2012`nin ilk ayında gerçekleşen verilere bakıldığında 2023 vizyonu gereği daha da büyüyek gibi gözükmektedir.

DIŞ TİCARET AÇIĞI
Ocak 2012`de gerçekleşen ihracat, yüzde 8.6 artarak 10 milyar 374 milyon dolara ulaşmıştır. Buna karşın ithalatımız yüzde 2.8 artarak 17 milyar 383 milyon dolara ulaşmıştır. Dış ticaret açığı azalma eğilimi göstermektedir. Dış ticaret açığı 2012 yılının ocak ayında 7 milyar 9 milyon dolara gerilemiştir” diye konuştu.

PROJE, ÖNEM TAŞIYOR
Şehir içi trafiğinin yeniden düzenlenmesi için oluşturulan proje hakkında konuşan 13. meslek komitesi başkanı Oktay, “Trafik sorunuyla ilgili yaptığımız 3 toplantıda ortaya çıkardığımız bu proje, esnaf, vatandaş ve tüm İzmit halkı için önem taşıyan bir projedir. Projeyi önce Büyükşehir Belediyesi`ne sunacağız.

TANITIM İÇİN FAYDALI
Proje, kısa ve orta vadeli olmak üzere iki şekilde hazırlandı. Kısa vadede güzergahlar belirledik. Biri doğu biri batı olmak üzere güzergahlar iki yönlü olacak. Farklı renkte ve farklı görselliği olan araçlar konulacak. Yapı ve donanımı Büyükşehir Belediyesi`ne ait olacak. Yaz aylarında araçların üstü açılacak. Kocaeli`nin tanıtımına da faydalı olacak.

KATLI OTOPARKLAR
Orta vade ise, kent içine otoparklar yapılması, eğitim süresini doldurmuş okulların eğitim kalitesini arttırmak adına dışarı taşınması ve katlı otoparkların mutlaka yapılması konularını içeriyor. Katlı otoparklar İzmit için gerekli. Vatandaşlar aracını güvenli olmasının yanı sıra yakınına bir yere bırakmak istiyor.

BAHANEYE KAPALI
Projenin bahanelere önü kapalı. Herhangi bir kurumun yan çizmesi gibi bir duruma hiç gerek yok. Büyükşehir Belediyesi bizden nasıl bir destek istiyorsa, yapmaya hazırız. odası başkanı Halil İbrahim Keleş, yurt dışından döndüğünde ilk yapacağımız iş projeyi sunmak olacak” ifadelerini kullandı.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İzmit trafiğine yeni çözüm yolu spderman 0 1,514 09.02.2012, 01:24
Son Mesaj: spderman

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi