Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOCAELİ KPSS'DE SINIFTA KALDI
#1

Google Reklamları


7-8 Temmuz'da gerçekleştirilen KPSS'nin iller bazındaki puan sıralaması belli oldu. Sıralamada hiçbir alanda ilk 10’a giremeyen Kocaeli bu sınavda da sınıfta kadlı
[Resim: 861kocaeli_kpss_de_geceme.jpg]
Genel yetenek testinde 60 sorunun tamamını doğru yapan aday sayısı 11 olarak belirlenirken; genel kültür testinde 60 sorunun tamamını, eğitim bilimleri testinde ise 120 sorunun tamamını doğru yapan aday çıkmadı. Ham puan ortalamalarına göre genel yetenek testinde başarılı olan iller sıralamasında Ankara birinci, Kırıkkale ikinci, Kırşehir üçüncü oldu. Bu illeri sırasıyla Eskişehir, Isparta, Denizli, Siirt, Bolu, Bayburt, Burdur izledi. Genel kültür testinde ise birinci sırada Siirt yer aldı. Bingöl ikinci, Kırşehir üçüncü oldu. Bu illeri Bayburt, Muş, Batman, Bitlis, Ağrı, Adıyaman ve Tunceli takip etti. Eğitim bilimleri testinde Erzincan birinci, Bayburt ikinci, Siirt üçüncü oldu. Bunları Kilis, Kırşehir, Burdur, Kastamonu, Giresun, Amasya ve Balıkesir izledi.

KOCAELİ BU SENEDE ORTALARDA YOK
Son yıllarda neredeyse bütün sınavlarda gerilerde kalan Kocaeli, bu senede KPSS`de bir varlık gösteremedi. Eğitim ile ilgili belediyelerin yaptığı ödüllendirme çalışmalarından sonra ufakta olsa bir hareketlenme olan ilimizde çanlar çalmaya başladı.

GEBZE`DE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YOK
Bazı çevrelerce ilin bu başarısızlığı sınava giren kişilere bağlansa da, böyle olmadığı yönünde fikir beyan edenler çoğunlukta. Kocaeli`nin en büyük ilçelerinden biri olan Gebze`nin aylardır Milli Eğitim Müdürünün olmayışı da buna verilebilecek örneklerden biri. İlin ülke bazındaki sınavlarda aldığı kötü derecelerle ilgili yetkilerin ne planladığı henüz bilinmemekte.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi