Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün tercihi başiskele oldu
#1

Google Reklamları


[Resim: 29.01.2012-11.40.09__ASD.jpg]
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, yeni emniyet sarayını Başiskele ilçesine yapmaya karar verdi

2009 yılında 5 beldenin birleşmesiyle kurulan Başiskele yeni bir ilçe olmasına rağmen 2,5 yıl gibi kısa bir sürede belediyenin verdiği hizmetlerle Kocaeli`nin cazibe merkezi haline geldi. Yalova, Sakarya, İstanbul gibi çevre illere olan yakınlığı, doğası ve yaşam kalitesi nedeniyle tercih edilen, nüfusu 70 bine ulaşan Başiskele adını her geçen gün daha da duyuruyor. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü de yeni emniyet sarayı için Başiskele`yi tercih etti.

TÜM BİRİMLER OLACAK
Mahmutpaşa Mahallesi`nde, D-130 Karayolu`na cephesi olan 40 dönümlük arazide inşa edilecek Kocaeli Emniyet Sarayı`nda tüm birimler bulunacak. Kocaeli Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Başiskele İlçe Emniyet Müdürü Akif Aktaş ve Lojistik Şube Müdürü Ersin Erdoğan`la birlikte Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz`la görüştü, “Bir an önce inşaata başlayıp, emniyet müdürlüğümüze bağlı tüm birimleri burada konuşlandırmak istiyoruz” dedi.

DÜĞMEYE BASILDI
Çalkavur, “Mevcut binamız diğer ilçelere oldukça uzak konumda. Bazı birimlerimiz çeşitli ek binalarda hizmet veriyor. Hizmet binalarımızın birbirine uzaklığı, vatandaşımıza sunduğumuz hizmetlerin zaman zaman aksamasına neden oluyor. Bu nedenle hızla gelişmekte olan, stratejik anlamda da uygun bulduğumuz Başiskele`de belediyeye ait araziyi beğendik” diye konuştu. Başkan Ayaz da belediyeye ait arsanın devri için düğmeye basarken, Başiskele`yi tercih etmelerinden dolayı Çalkavur`a teşekkür etti.

HAREKET GELECEK
Öte yandan, Başiskele`ye inşa edilecek yeni emniyet sarayı, Başiskele halkının da yüzünü güldürecek. Çevik kuvvetten organize suçlar şube müdürlüğüne kadar neredeyse tüm birimlerin yer alacağı emniyet sarayı ilçeye de hareketlilik kazandıracak. Binlerce polisin Başiskele`ye gelmesiyle oluşacak canlılık öncelikli olarak emlak piyasasını canlandıracak. Nüfusun artışı da esnafın yüzünü güldürecek. Kentimizin cazibe merkezi olan Başiskele`nin yıldızı emniyet sarayı ile daha da parlayacak.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi