Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim Kimdir Necati Şaşmaz: Biyografisi özgeçmişi
#1
[Resim: 177necati_sasmaz_resimler.jpg]
Muhammed Necati Şaşmaz
 (d. 15 Aralık 1971; HarputElazığ[sup][4][/sup]), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Zaza kökenli olan Muhammed Necati Şaşmaz,[sup][5][/sup] Abdulkadir - Sahil Şaşmaz çiftinin oğludur. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini tamamladı, ABD'de 6 sene kalan Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika'da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika'ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönmekten vazgeçti. Hayatına Türkiye'de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz,Ankara'da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden Osman Sınav'la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav'ın "Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum" sözlerine düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.
Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, "Beni sadece Ankara'da ismimle çağırıyorlar, İstanbul'da herkes Polat diyor." sözleri ile dile getirdi. Amerika'da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.[sup][6][/sup]
2013 Taksim Gezi Parkı protestoları için çözüm arayışına giren hükümet, sanatçıların da aralarında bulunduğu bir heyet kabul etmiş, Şaşmaz da bu heyet içerisinde Hasan KaçanHülya Avşar gibi isimler ile birlikte yer almıştır. Toplantı sonrası yaptığı basın açıklamasısosyal medya Twitter'da bazı kesimin tepkisini toplamıştır.
Kendisi, Pana Film ve Pana Film yapımları hakkındaki iddialara Kurtlar Vadisi İnternet Sitesi[sup][7][/sup] ve Yazete adlı haber sitesi aracılığıyla cevap vermektedir.

necati şaşmaz kimdir nerelidir necati şaşmazın hayatı polat alemdar kimdir polat alemdarın ögeçmişi polatın hayatı necati şaşmazın biyografisi necati şaşmaz nerelidir
BİR TEŞEKKÜR YAZMAK ÇOK ZOR GELİYOR SİZE
Bul
Alıntı
  


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kim Kimdir Zübeyr Şaşmaz Özgeçmişi Biyografisi D8-KGT 0 3,220 29.01.2014, 16:37
Son Mesaj: D8-KGT
  Kim Kimdir Raci Şaşmaz Özgeçmişi Biyografisi D8-KGT 0 3,042 29.01.2014, 16:28
Son Mesaj: D8-KGT

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi