Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılıçtaroğlu'ndan büyük gaf
#1

Google Reklamları


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüde konuşurken önüne gelen, ''Tansu Çiller'e tutuklama kararı çıkmış'' notunu salondakilerle paylaştı. Bu haberin doğru olmadığı kısa süre sonra anlaşıldı.

[Resim: 132888678399889994.jpg]
DİSK'in 14. Genel Kurulu'na katılan Kılıçdaroğlu, buradan ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarım bir not getirdiler. 'Tansu Çiller'e tutuklama kararı' çıktı diye. Bakalım nasıl bir sonuç olacak" diyerek bu notu salondakilerle paylaştı. Haberin yanlış olduğu ise kısa sürede anlaşıldı.
Kılıçdaroğlu'nun şaşkınlığa neden olan açıklaması toplantı çıkışı soruldu. Kılıçdaroğlu, "Bana not geldi ama o notun yanlış olduğu bana söylendi daha sonra. Doğru bana bir not geldi ama notun doğru olmadığını bana ifade ettiler" yanıtını verdi. CHP İl Teşkilatı'ndan alınan bilgiye göre, il teşkilatına telefon geldiği ve 'MİT mensupları hakkında yakalama kararı çıktı' şeklinde bilgi iletildiği öğrenildi. Ancak notu alan kişinin MİT'çiler yerine eski Başbakan Tansu Çiller'i anlaması dolayısıyla bu karışıklığın ortaya çıktığı ifade edildi.

"Başbakan açıklama yapmalı"

"MİT'in Hatay Bölge Müdürü tutuklandı. Neler söyleyeceksiniz? Devlet içinde savaş mı var? Bu kriz nereye gidiyor?" diye sorulan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Sayın Başbakan'ın bir an evvel bir açıklama yapması lazım. Ülkeyi yöneten o. Devlet iyi yönetilmiyor, Türkiye iyi yönetilmiyor. Bir kaos ortamı var. Kimin ne yaptığı belli değil. O nedenle bizim bu aşamada yorum yapma şansımız yok. Sadece şunu söylüyorum; ülkenin iyi yönetilmediğini artık herkes biliyor, herkes görüyor.

Sayın Başbakan aciz konumda. Ne yapacağı konusunda karar veremiyor. Görüşmeler üst üste devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı olayın bir tarafında, Başbakan olayın bir tarafında, Genelkurmay Başkanı olayın bir tarafında. Bu ülkede neler oluyor? Bilmediğimiz neler var? Bir iç hesaplaşma mı var? Bir kavga mı var? Yoksa gerçekten ortada suçlular mı var? Bunların hiç biri belli değil. O nedenle Türkiye'nin bu kaos ortamından çıkması için sayın Başbakan'ın bir an önce oturup bir basın toplantısı yapması lazım. Olayları halka anlatması lazım."

"Herkes bunu açık açık dile getirmiyor ama cemaat ile hükümet arasında kılıçlar çekildi iddiası var. Siz bu değerlendirmeye ne diyorsunuz?" sorusuna da Kılıçdaroğlu, "Elimizde herhangi bir bulgu yok arkadaşlar. Bulgu olmadan yorum yapmak, konuşmak doğru olmaz" yanıtını verdi.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi