Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KENT BAYRAMLAŞMASI'NA CHP'LİLER KATILMADI
#1

Google Reklamları


Yoğun güvenlik ölenmelerinin alındığı, bakan Nihat Ergün’ün katıldığı, çocukların bayram harçlığı almak için uzun kuyruklar oluşturdu, 17. Kent Bayramlaşması’na CHP’liler gelmedi 
Bu yıl 17'ıncı kez düzenlenen Kent Bayramlaşması Kocaelililer`i buluşturamadı.CHP`lilerin ‘davet edilmedik` gerekçesiyle katılmadığı bayramlaşmaya, vatandaşın da ilgisiz kalışı gözlerden kaçmadı. Gölcük ve İzmitBelediyesi hariç diğer ilçe belediye başkanlarıda kutlamada yer almadı. AKP`lilerin yine apırlıkta olduğu bayram programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün konuk olarak Kocaelileri yalnız bırakmadı.
GELENEK BOZULMADI 
Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte organize ettiği Kent Bayramlaşması, gelenek bozulmayarak bayramın 1. günü yapıldı. Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi`nde gerçekleşen bayramlaşamda; Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kent Konseyi Başkanı Halil ibrahim Kahraman ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ev sahipliği yaptı.
ASKER DE KATILDI 
Hükümetin askerle olan diyaloğunun iyi olması ilimizde ki bayramlaşmaya da yansıdı. İlk kez 3 yıl önce kent bayramlaşmasına katılan askeri personel bu yılda Kocaelililerle bayramlaşmak için alanda ki yerini aldı. Askeriyeyi temsilen İl Jandarma Komutanı Albay Birol Şimşek programa katıldı. AKP`li milletvekillerinden bir tek Muzaffer Baştopçu`nun katılmadığı kent bayramlaşmasında partinin diğer milletvekilleri; Sibel Gönül, Fikri Işık, Mehmet Ali Okur ve İlyas Şeker hazır bulundu.
MHP`LİLER ALANDAYDI 
Geçtiğimiz yıl düzenlenen bayramlaşmaya, MHP`li Lütfü Türkkan hariç, MHP ve CHP`liler tepki göstererek katılmamıştı. Bu yıl ise MHP`lileri Kent Bayramlaşması`nda görebildik. MHP İl BaşkanıAydın Ünlü ve yönetimi, eski milletvekili Cumali Durmuş MHP adına programa katıldı. MHP`li milletvekili Lütfü Türkkan ise her zaman ki gibi teşkilat hareketini bozan isim olarak MHP İl`den bağımsız hareket etti ve programa katılmadı.  MHP`liler bayramlaşma programının sonun kadar alanda kaldı.
TEK CHP`Lİ SEYMEN 
CHP`liler ise ‘davet edilmedikleri` gerekçesiyle bayramlaşmada yer almamayı tercih ederken,CHP`li eski merkez ilçe başkanı Alparslan Seymen programda bayramlaşan isimlerden oldu. Durum katılımcıların gözünden kaçmadı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı ve katılımcıların didik arandığı 17. Kent Bayramlaşması`nda ayrıca, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, STK temsilcileri, ilçe siyasi parti başkanları ve yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları, dernek yönetimleri de katıldı.
ÇOCUKLARA YİNE 5 TL
17.`si düzenlennen bayramlaşmada “hoşgeldin” ikramı olarak kolanya tutularak çikolada verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin kişilik etli pilav, ayran, tatlı, çay, su ve pişmaniye ikramının olduğu programda çocuklar yine ‘başkan amcalarından` harçlık almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Başkan Karaosmanoğlu, çocuklarla tek tek bayramlaşarak onlara yine, 5 TL bayram harçlığı verdi.  Kent Bayramlaşması, protkol üyelerinin bayram tebriklerini kabulunün ardından çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. 
 
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi