Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaş yaparken göz çıkardık
#1

Google Reklamları


[Resim: 30.01.2012-09.12.15__kas.jpg]
Büyükşehir, yarın son kez trene binecek vatandaşları mağdur etmemek için otobüs seferleri başlattı. Ancak bu otobüsleri şehir içinden aldı, vatandaş yollarda kaldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kaş yapayım derken göz çıkarttı. 1 Şubat`tan itibariyle duracak ve 3 yıl boyunca çalışmayacak tren seferleri yüzünden Adapazarı-İzmit-İstanbul hattında çalışan vatandaşların ve öğrencilerin mağdur olmaması için harekete geçen Büyükşehir, şehir içindeki vatandaşı mağdur etti. Sabah Derince`den 42 Evler`e ve Dünya Bankası`na gitmek isteyen vatandaşlar otobüs bulamadı, yollarda kaldı.

HATTAN ÇEKİNCE...
Büyükşehir Belediyesi Kara Ulaşım Şube Müdürü Salih Kumbar, Derince-42 Evler ve Derince-Dünya Bankası hattında çalışan 4 adet otobüsü geri çektiklerini söyledi, “Bu otobüsleri bu hatlardan alıp İstanbul seferini başlattık. Otobüsleri çektiğimiz hatlara ise halk otobüsleri koyduk” dedi. Yollarda kalan vatandaşlar ise “Madem otobüsleri kaldırdılar, neden bize bilgi vermiyorlar” diyerek Büyükşehir`e tepki gösterdi.

İŞTE GÜZERGAHLAR
1 Şubat`tan itibaren duracak tren seferlerinin ardından Derbent-Tuzla arasında çalışacak belediye otobüslerinin güzergahları da belirlendi. Otobüsler Derbent`ten 05.45`te, Tuzla`dan ise sabah 06.00`da kalkacak. Derbent`ten kalkan otobüsler şu duraklarda duracak: Köseköy Işıklar İstasyon, Kandıra Sapağı, Vilayet, Halkevi, Kuruçeşme, Derince Geçit, 95 Evler Kavşağı, Yarımca Körfez Belediyesi Altı, Hereke, Tavşancıl, Dilovası, Gebze Mobil, Eskihisar Sapağı, Tuzla İstasyon ve İçmeler.

DİKKAT! KENT KART ZORUNLU
Bu hattı kullanacak vatandaşların, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırlarında geçerli olan Kent Kart`ı almaları gerekiyor. Bunun dışında araçlarda para geçerli olmayacak ve bilet satışı yapılmayacak. Daha önce kendi kartları ile trenleri kullanan engelli ve öğrenciler dışında, ücretsiz ya da indirimli kart kullanan yolcuların, bu indirimden ve ücretsiz seyahat imkanından faydalanabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi Gebze Hizmet Binası`na ya da fuar alanı içerisindeki Seyahat Kartları Birimi`ne müracaat etmeleri gerekiyor.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi