Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KANDIRA’DAKİ OTOPARK BİLMECESİ!
#1

Google Reklamları


[Resim: 17.07.2012-10.02.47__kbk.jpg]
Turizm bölgesi ilan edilen Kandıra’nın sahillerinde sıkıntı bitmek bilmiyor. Özellikle Kerpe’de sorunların ardı arkası kesilmiyor.
Sahillerdeki bakımsızlık, tesis eksiliği, pislik, çevre kirliliği bir yana vatandaşın başına şimdi de yeni bir dert çıktı. Vatandaş her şeyi bir kenara bıraktı otopark sıkıntısıyla uğraşmaya başladı. Ama bu sorun öyle bildiğiniz otopark sorunlarından değil!Yaz aylarında binlerce insanı ağırlayan Kerpe`de yaklaşık 3 ay önce yıkılan restoranların ardından bilindiği gibi çevre düzenlemesi, alt ve üst yapı çalışmaları yapılıyor.Her yıl binlerce kişinin denize girmek için gittiği Kerpe`de tüm bu çalışmalar sürerken Kerpe`deki otopark sorunu ayyuka çıkmış. Duyumlarımıza göre kilometrelerce yoldan tatil yapmaya gelen vatandaşların araçları Kerpe merkezine alınmıyormuş.Vatandaş, aracına yer bulabilmek için saatlerce yolun başka bir ucunda beklerken, tatil yapabilmesi ne mümkün!

Yetkili jandarma ekiplerine göre, Kerpe merkezinde bulunan 3 otopark dolu ve araçlar sahil merkezine sığmıyor. Haliyle jandarma ekipleri araçları başka otoparka yönlendiriyormuş.Burada bir dip not aktaralım, bölgedeki otoparklar toplamda 2 bin araç kapasiteli.Alınan bilgilere göre jandarma ekipleri; Kerpe`nin tek camisi olan ‘Kerpe Camii` ile Cebeci istikametine doğru giden yol birleşiminden sonra araçları Kerpe`ye sokmuyormuş.Gerekçe de merkezdeki 3 otoparkın dolu olması.Vatandaşın şikâyetlerine döndüğümüzde, inanın ortada büyük bir çelişki olduğunu gördük.Vatandaş içerideki 3 otoparkın boş kaldığını söylüyor, yetkililer de dolu olduğunu…Bu nasıl bir iş şaşırdık.bu konuyla ilgili
Kerpe`de bir dedikodu alm ış başını gidiyor. Meğer bölgedeki otoparklara araç girişini Kandıra Belediyesi yasaklamış.Meğer belediyenin Kerpe`de bir otoparkı varmış. Buradan 10 TL otopark bedeli alan belediye, Kerpe`ye gelen araçları kendi otoparkına yönlendirip buradan para kazanıyormuş. Kerpe merkezindeki otoparklar bu sebeple boşmuş.Vatandaş ve esnaf bu nedenle mağdurmuş.Biz değil vatandaş söylüyor bunları....Belediye otoparkının kaç araç kapasiteli olduğunu bilemiyoruz, lakin sözümüz ona 3 otoparkın alamadığı aracı, 1 otopark nasıl alacak diye düşünmedik de değil.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi