Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İZMİT HAS PARTİ’DE KAZANAN ARICAN OLDU
#1

Google Reklamları


[Resim: 01.04.2012-05.28.00__ar.jpg]
HAS Parti İzmit İlçe Başkanlığı için iki aday yarıştı. Kazanan Hayrettin Arıcan oldu


Sessiz sedasız bir şekilde ilçe kongrelerini yapan HAS Parti`de iki adaylı kongre heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Sinan Üner`in yeniden aday olmadığı kongrede partinin İzmit ilçe başkanlığı için Hayrettin Arıcan ve 24 yaşındaki Orhan Bozdağ yarıştı. Sakin geçen kongrede adaylar birbirlerine başarı diledi. Sandıklar açıldığında gülen taraf 66 oyla Hayrettin Arıcan oldu. Bozdağ 42 oyda kaldı.

İKİ ADAY YARIŞTI
Kurucu ilçe başkanı Sinan Üner`in aday olmadığı kongrede kurucu üye beyaz listeyle Hayrettin Arıcan ve mavi listeyle Kocaeli Üniversitesi öğrencisi 24 yaşındaki Orhan Bozdağ kıyasıya yarıştı. 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 20 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 121 il delegesi belirlenecek 470 üyesi bulunan teşkilatın kongresine genel başkan yardımcısı Erol Erdoğan, Şanlıurfa milletvekili adayı İshak Bıdık, il başkanı Erol Pekcan, ilçe başkanları, meclis üyeleri, partililer, delegeler, MHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Zorlu, katıldı. Kongre 1 saat gecikmeli başladı.

ŞAKA YAPACAKTIM AMA…
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı`nın söylenmesiyle kongrenin açılış konuşmasını kurucu ilçe başkanı İnsan Üner gerçekleştirdi. Üner, ‘6 Kasım 2011`de görev aldık. Bu 1 yıl boyunca destek olan kardeşlerim haklarını helal etsin. Genel merkezden de bize güvenen ve güvenip bize bu görevi tebliğ eden yöneticilerimize teşekküre diyorum. Bu koltuklar kalıcı değil, ısrarcı da olunmamalı. Israrcı olunursa bu hizmet yarışı olmaz. İki listeli kongre yapıyoruz, bu çok güzel. İktidar partisinin ikinci adaya müsaade etmediği bir dönemde güzel bir kongre yapıyoruz. Esasında 1 Nisan, ‘Listemi getirdim` diye şakası yapmak istedim ama büyü bozulurdu bu yüzden vazgeçtim. Bu bir bayrak yarışı” dedi.

DİVAN BAŞKANLIĞI SEÇİLDİ
Daha sonra divan seçimi yapıldı. Divan başkanlığına eski belediye başkanı Halit Altuntaş yaparken katiplikleri Hakan Alkan, Musa Demir, Cemalettin Doğru, İhsan Bıdık ve Eser Şükrü Köse üstlendi. Divan başkanlığının oluşturulmasının ardından faaliyet ve hesap raporları okundu. Divan başkanı Altuntaş, HAS Parti`nin anketlerde yüksek oy aldığını belirtti. Kongre adayların konuşmalarıyla devam etti. İlk konuşmayı Hayrettin Arıcan yaptı. Arıcan, “Çocukluktan beridir siyasetin içindeydim. 2005 yılında aktif siyasete başladım. Sayın genel başkanımız Numan Kurtulmuş`un düşünceleri ciddi kabul gördü. HAS Parti Allah`ın izniyle genel merkezde teşkilatlanmasını en iyi şekilde oluşturmuştur. Biz de taşın altına az da olsa elimizi koyduk.

12 YAŞINDA BAŞLADIM
Bir süre işlerimizle alakalı sorunlarından dolayı mahalle çalışmaları yaptık sadece. 12 yaşında siyasetin içinde buldum kendimi. 36 yaşında başkana dayı olarak karşınızdayım. Bu zor zamanda taşın altına elimizi koymayı kabul ettik. Medeniyet, bilgi ve değerler siyaseti yapmak için buradayız. Görüyorum ki salonumuz dolmuş. Bu İzmit ilçemizde faaliyetlerimizi gerçekleştirebileceğimiz anlamına gelmektedir. Hepimiz bulunduğumuz her yerde HAS Parti`nin bir bürosu gibi çalışalım. Sessiz çoğunlu aramıza katıp partimizi büyütelim. HAS Parti Türkiye`de zor bir sürece soyundu. Uzun bir yolculuğa çıktık. Herkesin yeryüzünde aradığı iç huzurumuzu sağlayacağız.

UZUN SOLUKLU OLACAĞIZ
Bu medeniyet hareketinde aktif olmalıyız, özverili olmalı mesai harcamalıyız. Eğer görev bize verilirse başkan olarak verilmezse gönüldaş olarak çalışacağız. Başkan seçilirsek teşkilatımızı oluşturacağız mahalle ve köylerde. Dernekler ve sendikalarla sıkı bir ilişki içinde olup partimizin amacını onlara ulaştırmaya çalışacağız. Sizlerden oy istiyoruz. Daha genç ve dinamik bir arkadaşımızın da yarışa katılması bizi onurlandırmıştır. Bu partimizin uzun soluklu olacağını gösteriyor. Kavga etmeyen, öteleştirmeyen, ötekileştirmeyen bir siyaset yapacağız. Böyle insanların bir an önce siyaset sahnesinden çekilmeli” dedi.

PROJELERİNİ ANLATTI
En genç başkan adayı Orhan Bozdağ ise bayrağı daha yukarı taşımak için aday olduğunu söyledi. Bozdağ, “Yalanlarla dolu ileri demokrasi şöleni yerine çok demokratik bir seçim yapıyoruz. Amacımız İzmit`in tüm sokaklarında HAS Parti`nin medeniyet güneşini doğurmak olacak. Ayrıca merkezden uzak olan parti binamızı merkeze taşımak istiyoruz. Kültür, sanat etkinlikleriyle apolitik gençliği partimizin saflarına davet edeceğiz. ‘Alo HAS Parti` servisiyle bir belediye meclisi gibi çalıştırarak şikayetleri alacağız. Güçlü, genç ve dinamik bir teşkilat kuracağız. Projelerimizi gerçekleştirmek için sizlerden oy istiyorum” şeklinde konuştu. Genç adayın konuşması büyük alkış aldı.

Siyasi konuşmalar bölümünde söz alan il başkanı Erol Pekcan, söz aldı. Pekcan, “Muhalefetin olmadığı bir yerde bu kongrenin yapılmasının son derece anlamlı olduğunu düşünüyorum. İki genç kardeşimiz aday. Ben cesaret edip karşılarına 1 Nisan şakası olsun diye bile aday olamazdım. Sinan Üner`i ve ekibini bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan kutluyorum.HAYRETTİN ARICAN`IN LİSTESİ
Yönetim kurulu; Hayrettin Arıcan (başkan), Abdulvehap Çeviker, Ahmet Sami ünal, Ali Albayrak, Cemal Hayri, Ethem Özgan, Filiz Soyer Halil Eriş, İbrahim Yaman, İsa Adaş, İsmail, Çakar, Mehmet Bulut, Metin Gönül, Nihat Dinç, Nurullah Murat, Ramazan Akdoğanözü, Salim Akar, Şükrü Dereköy, Yaşar Kaçar ve Yıldıray Özpınar.

İl delegeleri; Abdullah Ay, Abdulvehap Çeviker, Adem Atlı, Ahmet Ayhan, Ahmet Kıtır, Ahmet Sönmez, Ali Albayrak, Ali Altıyaprak, Ali Hacıoğlu, Aslıhan Kolat, Avni Arıcan, Aydın Sünmez, Aysel Turan, Beyza Pekcan Bülent Sağlık, Büşra Yıldırımer, Cahit Çiftçi, Celalettin Doğru, Cemal Hayri Birinci, Dilek Bayraktar, Emre Çakar, Engin Türkoğlu, Eral Yıldız Erkan alkan, Erol Karablı, Erol Pekcan, Ertuğrul Yavuz, Esat Özsay, Esat Şükrü Köseli, Ethem Özgan, Fatma Ersoy, Fatma Uçan, Filiz Soyer, Galip Karagöl, Güray İbiş, Gürkan Koç, Halil Gürhan, Halil Eriş, Harun Ataç, Hasan Çıtır, Hasan Pekcan, Hasan Yel, Hayrettin Arıcan, Hayrettin Ünlü, Hüseyin Aktaş, Hüseyin Kaçmaz, İbrahim Yaman, İsa Adaş, İsmail Çakar İsmail Kaynar, Kemal Dinç, Kenan Aygün, Kenan Boyacı, Lütfiye Süer, Mehmet Aksu, Mehmet Ali Doğan, Mehmet Bulut, Mehtap Üner, Melek Kaymaz, Metin Gönül, Mithat Akgün, Muhammet Öztürk, Muharrem tuncer Tek, Murat Kaymaz, Musa Demir, Musa Kahraman, Mustafa Avni Gökoğlan, Mustafa Karakoç, Mustafa Kerem Ercan, Mustafa Sadık Okur, Mustafa Şahin, Muzaffer Dalkıç, Muzaffer Uçar, Müzzeyen Ceylan, Nayil Ay, Necati Özdemir, Nihat Dinç, Nimet Kısa, Nuran Ay, Nuran Tek, Nurettin Fındık, Nurullah Murat, Oktay Üner, Orhan Bozdağ, Orhan Tuğtekin, Orhan Usta, Ömer Günister, Ömür Kemer, Ramazan Akdoğanözü, Recep Doğanca, Recep Ertürk, Remzi Eşsiz, Rıza Çetinkaya, Salim Akar, Sami Çakar, Sedat Yüksel, Selim Şahin, Senem Kızıldeli, Sevda Türk, Seyfettin Anlış, Sinan Üner, Şaban Tek, Şule Gürhan, Şükrü Dereköy, Tahsin Akbulut, Taner Tunçer, Tarık Mete, Tayfun Kara, Tülay çırak Ufuk Hülür, Yasin Yel, Yaşar Kaçar, Yaşar Yılmaz, Yener Karataş, Yıldırıya Özpınar, Yılmaz Acet, Yusuf Kahraman, Yusuf Satık, Yüksel Ataş, Yüksel Dal, Zeki Eken.


ORHAN BOZDAĞ`IN LİSTESİ
Yönetim kurulu: Orhan Bozdağ, Yaşar Kaçar, Cem Uçan, Bilal Seymen, Betül Sırlan, Ali Altıyaprak, Zülküf Eta, Fahri Ekşi, İsmail Çakar, Ayhan Gömeç, Erdal Parlak, Naim Aydemir, Bülent Sağlık, Filiz Soyer, Nevin Kısa, Ayhan Geçel, Timur Göğercin, Şevket Ünver, Yusuf Atuğ ve Mehmet Yılmaz.

İl delegeleri: Erol Pekcan, Aslıhan Kolat, Hakan Gürhan, Sinan Üner, Orhan Bozdağ, Hayrettin Arıcan, Şaban Tek, Yusuf Kahraman, Hasan Yel, Erkan Alkan, Sedat Yüksel, Musa Demir, Hayrettin Ünlü, Ahmet Sönmez, Avni Arıcan, Ergün Kös, Necattin Özdemir, Ertuğrul Yavuz, Ahmet Ayan, Yaşar Kaçar, Cem Uçan, Ayhan Geçel, Fahri Ekşi, Bilal Seymen, Zülküf Eta, Betül Sırlan, Filiz Soyer, Nevin Kısa, Mustafa Süreyya Susam, Ayhan Gömeç, İsmail Çakar, Erdal Parlak, Aydemir, Şevket Ünver, Bülent Sağlık, Ali Altıyaprak, Tahsin Akbulut, Mehmet Aksu, Serkan Borlak, Mustafa Sadık Okur, Nurettin Fındık, Tolga Karadeniz, Kemal Efe, Yusuf Atuğ, Şükrü Dereköy, Timur Göğercin, Halil Eriş, Tarık Mete, Mustafa Kerem Ercan, Mustafa Dalkıç, İsmail Kaynar, Fatih Sağlık, Ersin Karaca, Muhammed Zerey, Murat Şan, Barış Eren Erbaş, Hatice Yılmaz, Sevim Dadaç, Orhan Yılmaz, Dilek Geçel, Eser Şükrü Köseli, Sami Çakar, Fatma Ersoy, Yasin Yel, İbrahim Aydemir, Yusuf Satık, Sabri Önal, Abdullah Ay, Ahmet Arma, Recep Doğancı, Ertuğrul Samast, Sevda Türk, Huriye Kızıldeli, Senem Kızıldeli, Sevim Ekim, Didem Göğercin, Hilal Tezcan, Bahar Işık, Ömür Kemer, Şule Gürhan, Harun Parlak, Ali Evren, Emre Çakar, Ramazan Akbaş, Yakup Kaçar, Rehime Eta, Dilek Bayraktar, Mehtap Üner, Oktay Üner, Celaleddin Doğru, Hüseyin Kol, Ramazan Akdoğanözü, Faruk Şal, Ahmet Kıtır, Ahmet Doğru, Mazlum Ören, Mustafa Şahin, Necmi Şengöz, Remzi Eşsiz, Yaşar Yılmaz, Abdullah Yakşi, Zekai Bora, Erdin Sevencan, Yasin Demir, Süleyman Algan, Kadir Kulaçoğlu, Yakup Demir, Yüksel Eta, Tahir Eta, Garbi Göğercin, Mehmet Yılmaz, Nail Ay, Abdulvehap Çeviker, Gürkan Koç, Özgül Yılmaz, Salime Kaçar ve İsmail Işık.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi