Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İZMİT BELEDİYESİ’NİN NCİTY’DE İHMALİ VAR
#1

Google Reklamları


[Resim: 18.01.2012-11.07.58__ASD.jpg]
MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, kaçak yapıya göz yuman ve denetim yapmayan İzmit Belediyesi’nin NCİTY yangınında ihmali olduğunu iddia etti
MHP İzmit İlçe Teşkilatı`nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantıda ilk olarak, kısa bir süre önce yanarak büyük maddi hasar gören NCİTY Alışveriş Merkezi gündeme alındı. MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, konuyla ilgili İzmit Belediyesi`ni suçladı. Ünlü, “NCİTY AVM`nin yapı ruhsat ve yapı kullanma izin iskân belgesi yok. İzmit Belediyesi`nin yanlışları yüzünden NCİTY AVM denetimden geçmemiştir. Belediyenin yangında büyük sorumluluk ve ihmali vardır” dedi.

RUHSAT VERMEDİ
Ünlü, “İzmit Belediyesi`nin gerçeklerle yüzleşmesi lazım, onları akıllanmaya davet ediyoruz. İzmit Belediyesi, NCİTY AVM`ye dört defa para cezası ile encümen yıkım kararı aldı ve 2010 yılında yıkım için ihale açtı. Yandaş müteahhitler, ihaleye girmedikleri için ihale iptal oldu. İzmit Belediyesi, ikinci yıkım ihalesini 2011 yılında gerçekleştireceğini söyledi ve gerçekleştirmedi. İzmit Belediyesi, NCİTY AVM`de hiçbir denetimini yapmadı ve iş yeri açma çalışma ruhsatı da vermedi.

AÇIKLANMASI GEREK
Şimdi soruyorum, NCİYT AVM`nin yangın söndürme tesisatını kim denetlemiştir, yangın söndürme su fiskiyeleri neden çalışmamıştır? Binadan en son saat 02.30`da kadar çalışanlar çıkmıştır ve orası 03.00`te yanmaya başlamıştır. Buranın özel güvenliği neden müdahale etmemiştir? NCİYT AVM`nin yangının denetimi ve sorumlulukları kimlerdedir? Kocaeli Defterdarlığı`nın ve İzmit Milli Emlak Müdürlüğü`nün bu taşınmazın kaç para ecri misilden dolayı devlete borcu bulunduğunu açıklanması lazım” diye konuştu.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İZMİT BELEDİYESİ’NE YARGIDAN DARBE acer-pc 0 1,421 26.07.2012, 06:02
Son Mesaj: acer-pc

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi