Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'da hayat dondu
#1

Google Reklamları


[Resim: 60562.jpg]
İstanbul'a son 33 yılın en büyük karı yağdı. Trakya'dan Bolu'ya kadar yoğunluk yaşanıyor.

Sibirya ve Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, kentte etkisini sürdürüyor. İstanbul Boğazı ve kentin kuzey kesimlerinde kar yağışı etkisini daha fazla gösteriyor. Olumsuz hava koşulları yüzünden kamu kuruluşları mesailerine 15.30'da son verdi. Bu yüzden trafikte yer yer yoğunluk yaşanıyor.

Zaman zaman etkisini artıran kar yağışı nedeniyle kentin çeşitli bölgelerinde birçok trafik kazası yaşandı.

TIR GÖLE UÇTU

Büyükçekmece ilçesinde de art arda trafik kazaları meydana geldi.Son kazada bir TIR göle uçtu. Araç içinde bulunan 2 kişi gölde mahsur kaldı.

TEM TRAFİĞE AÇILDI
TEM otoyolu Edirne yönü Büyükçekmece gölüne uçan TIR yüzünden bir süre ulaşıma kapandı. Ekiplerin çalışmasının ardından yol trafiğe açıldı. Ancak bu kez de yoğun kar yağışı yüzünden TEM otoyolunda Hadımköy'den itibaren İstanbul yönüne ve Bahçeşehir'den itibaren de Avcılar yönüne yoğun trafik yaşanıyor. Tem otoyolu Avcılar bağlantısındaki yoğunluk yüzünden uzun araç kuyrukları oluştu. - 4 dereceyi bulan hava sıcaklığı ve yolun kar yağışı ile birlikte her iki yönde de yavaş seyreden araçlar yüzünden trafik durma noktasına geldi. Bölgedeki yoğunluk sürüyor.

GİŞELERDEN GERİ DÖNDÜLER

TEM otoyolunda yoğunluğu gören sürücüler ters istikametten geri dönmeye çalışınca trafik alt üst oldu.

Yoğun kar yağışı nedeniyle TEM otoyolunda yoğun trafikte aksamalar meydana geldi. Bazı sürücüler Mahmutbey gişelerinden geri döndü. Yoğunluğu gören sürücüler ters istikametten geri dönmeye çalışınca trafik alt üst oldu.


BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDE DURUM NE?

İstanbul'da yoğun kar yağışı Boğaziçi Köprüsü'nü de etkiledi. Kar ve tipinin arasında görünmez hale gelen köprüde araçların görüş mesafesi de düştü.

İstanbul'da kar yağışı etkisini giderek artırıyor. Trafiği olumsuz etkileyen kar yağışı boğaz trafiğini de sabah saatlerinde olumsuz etkiledi. Boğaziçi Köprüsü'nde tipinin de etkisiyle görüş mesafesi düştü. Araçlar yavaş ilerlemek zorunda kaldı. Boğazda gemi trafiği zaman zaman aksıyor.

16 SAATTE 71 TRAFİK KAZASI

İstanbul genelinde, dün akşamdan bugün öğle saatlerine kadar 71 trafik kazası meydana geldi, kazalarda bir kişi öldü, 22 kişi de yaralandı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün akşam saat 19.00'dan bugün saat 11.00'e kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle buzlanma ve kayma sonucu ölümlü 1 kaza, yaralamalı 13, maddi hasarlı 57 olmak üzere toplam 71 kaza meydana geldi. Bu kazalarda 1 kişi öldü, 22 kişi de çeşitli şekillerde yaralandı.

Kent genelinde kar yağışı devam ederken, kapanan yol bulunmadığı bildirildi.

UÇAK VE İDO SEFERLERİ İPTAL

Bu gece yarısı başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanı İşletmesi (DHMİ) ekipleri, gece ve gündüz pistte buzlanma tehlikesine karşı tedbir alıp Atatürk Havalimanı Apronu’nda tuzlama yaptı.Bu arada iç hat uçuşlarında Hatay Havaalanı sel baskını yüzünden iki günlüğüne tüm uçuşlara kapatıldı. Bugün gerçekleşmesi gereken TK-2257 Hatay uçuşu iptal edildi. TK-2412 – TK 2418 Antalya, TK-2116 Ankara uçuşu işletme sebeplerinden iptal edildi.

TK-2032 Konya, TK-2302-TK 2310 İzmir, TK 2010 Kayseri ,TK 2504 Bodrum,TK- 2662 Sivas uçuşları ise hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

Dış hatlarda ise TK –1845 Atina, TK-332 Bakü, TK-1937 Brüksel ,TK-465 Odesa seferleri karşı havalimanlarındaki hava muhalefeti sebebiyle iptal edildi.

BELEDİYE 'KAOS YOK' DEDİ

İstanbul'daki kar yağışına ilişkin bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile sabah saatlerinde birlikte olduklarını belirterek, "Bugün saat 15.30'dan itibaren mesainin tatil edilmesi kararını verdiler. Kendisine teşekkür ederim. Çünkü akşam dönüşlerdeki trakfik yoğunluğunun sıkıntı olmaması adına önemli bir karardır" dedi. Meteorolojiden aldıkları bilgiye göre, 7 Şubat'a kadar kar yağışının aralıklarla devam edeceğini anlatan Topbaş, yağışın zaman zaman yoğunlaşacağını, yüksek yerlerde ağırklıklı olmak üzere buzlanma olacağından bahsedildiğini kaydetti. Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak çok ciddi bir çalışma içinde olduklarını ifade ederek, "Bunu İstanbullular fark ediyor. En güzeli de İstanbuluların göstermiş oldukları hassasiyet. Trafikte bir yoğunluk yok şu anda. Bunu görüyor ve gözlüyoruz. Yöneticiler ve yönetim ve halk birlikte hareket ettiği zaman problem yaşanmıyor" diye konuştu.

ACEMİ ŞOFÖRLER TRAFİĞE ÇIKMASIN

Kar yağışının bazı bölgelerde biraz daha fazla olduğunu belirten Topbaş, yollarda ve ana arterlerde bir sorunun bulunmadığını, rahat bir trafik hareketinin olduğunu dile getirdi. Topbaş, vatandaşların ihtiyaç duymadıkları takdirde bireysel araçlarını kullanmamaları gerektiğini vurgulayarak, özellikle acemi şoförlerin bu tip havalarda araç kullanmasının çok dikkat istediğini, bu nedenle onların mümkün olduğunca trafiğe çıkmamasını önerisinde bulunduklarını aktardı. Toplu taşıma araçlarını yoğunlaştırdıklarını da anlatan Topbaş, "İnanıyorum ki, bu kar yağışı İstanbul'da bir kaos olmayacak" dedi. Topbaş, kamu çalışanlarının yarınki mesai saatlerinde bir düzenleme olup olmadığının sorulması üzerine, bu konuyu Vali Mutlu ile görüştüklerini, bu konunun günlük karar verilen bir durum olduğunu belirterek, yarın da sıkıntılı bir atmosfer olması ve dönüşlerde sıkıntı olması halinde Mutlu'nun bu durumu değerlendirerek, ona göre karar verebileceğini söyledi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi