Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İphone Akıllı Telefon Kullanıcılarına Süper Haber
#1
ChatPerf adında bir Japon şirketi, akıllı telefonlar için herkesi şaşkına çeviren yepyeni bir teknolojiyi piyasaya sürdü.
[Resim: 458iphone_android.jpg]
Şuan iPhone için var olan bu teknolojinin, Android sürümü bu sonbaharda satışa olacağı söyleniyor, telefonlara küçük bir USB eklentisi yapılarak kullanılan bu teknoloji, “Add-on” belirli bir koku içeren küçük “tank” dir. Telefona bağlandıktan sonra bir uygulama aracılığı ile kullanıcı “puff” butonuna basarak kokuyu serbest bırakabilir.

Fikir resim ve ses kliplerinin yanı sıra, kokuların da mesaj olarak gönderilebilmesidir. ChatPerf şirketi bu teknolojinin chat veya oyun dünyası adına büyük bir uygulama olacağı görüşünde örneğin, bir film izlerken, bir savaş alanında, barut kokusu alabilmek mümkün olacak. Şirket ayrıca kendisinin farklı kokuları ile koku tankları satışı yapacağını bildiriyor. Belki bu gelişen pazarlama taktikleri açısından başarılı bir yaklaşıma da sebep olabilir, özellikle de parfüm markaları adına.

Bilindiği kadarıyla koku eklentisi 5D izlenme olanağı olan sinemalar da denenmiş fakat çok başarılı tepkiler almamıştı fakat her yeni teknolojiye alışılması kolay olacak diye de bir şey yok. Bu teknoloji gelişerek yaygınlaşacak mı bunu zaman gösterir belkide ileride kendimiz ile aynı parfümü kokan telefonlarımız olacak bekleyip görelim.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi