Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İphone 6 8 Mp Kamera İle Geliyor
#1
Akıllı telefon pazarında durmaksızın devam eden gelişim sonrasında yepyeni modeller, önceki nesile göre daha güçlü, daha hızlı, daha fazla özellikli donanım bileşenleri içeriyorlar. Firmaların son dönemde üzerinde durduğu donanım bileşenlerinden bir tanesi de kameralar.
[Resim: 867iPhone_5S14.jpg]

Bir çok üretici farklı teknolojilere sahip kamera modelleri ile akıllı telefonlarını sunmaktalar. Baktığımızda Sony 20.7MP çözünürlükte, Nokia 41MP Pureview, Samsung 16MP ISOCELL gibi değişik teknolojilere sahip kameralar ile pazarda yer alıyorlar. Megapiksel olarak da her yeni nesil daha yüksek çözünürlük sunmakta.

Apple, ABD kökenli bir firma, ve Samsung’un arkasından en büyük pazar payına sahip. iPhone 4S sonrasında, 2012 sonbaharda sunduğu akıllı telefon modeli iPhone 5′de de 8MP arka kamera kullanan Apple, geçtiğimiz Eylül ayında sunduğu iPhone 5S modelinde de benzer şekilde 8MP kamera tercih etmişti. Bu yeni kamera farklı bazı özelliklerle gelmişti.

Yeni gelen bilgilere göre Apple’ın bu sene sunacağı yeni akıllısı iPhone 6′da da 8MP kamera kullanılacak. Ancak yine bazı yeni özellikler eklenerek sunulacak. Bunlar arasında en önemli özelliklerden bir tanesi de OiS, Optik Görüntü Sabitleme özelliği olacak.

Merhaba Dünya!:

- g
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
#2
Güzel telefon.

Merhaba Dünya!:

- g
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi