Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iphone 5 s Özellikleri
#1
[Resim: 288iphone_5_s.jpg]
Fark edilir derecede daha hızlı performans ve daha gerçekçi grafikler. Yeni bir mobil çip yaratırken yıllarca hep bunu hedefledik. Ama performans için verimlilikten taviz vermememiz gerekiyordu. Hız için pil ömrünü kısaltmak iPhone'da hiçbir zaman söz konusu olmadı. Bu nedenle, iPhone 5s için yepyeni bir çip ve yepyeni bir yardımcı işlemci tasarladık: A7 ve M7.

A7 çip, 64 bit mimarisi üzerine tasarlandı. Bu, akıllı telefonlar için bir ilk. 64 bit'e geçiş çalışmalarının tamamlanması yıllar aldı. Ama bunu gerçekleştirdik, çünkü masaüstü sınıfı işlemci gücünü insanların avucuna koymak istiyorduk. Sadece insanların neler yapabileceklerini hayal etmek bile buna yatırım yapma kararını almayı kolaylaştırdı. A7 çip, iPhone 5s'e şu anda sahip olduğu tüm özellikler için ihtiyaç duyduğu gücü sağladı. Hem CPU hem de grafik performansı önceki nesilden 2 kata kadar daha hızlı. Yepyeni bir sinyal işlemcisine sahip. Daha önce yalnızca bilgisayarlarda ve oyun konsollarında mümkün olan görsel efektleri sağlayan OpenGL ES 3.0'ı da destekliyor. Tüm bu performans iyileştirmelerine rağmen, A7 yine de enerji verimli.
[Resim: 263iphone_5_s_.png]
Yeni M7 yardımcı işlemci, iPhone 5s'i daha da verimli hale getirmek için tasarlandı. M7 yardımcı işlemci; ivmeölçerden, jiroskoptan ve pusuladan gelen verileri alarak A7 çipin yükünü azaltır. Böylece uygulamalar bu verileri A7 çipi sürekli meşgul etmeden kullanabilirler. M7 bu özel görev için tasarlandığından, A7'ye göre çok daha az güç tüketir. Bu şekilde, pilden yine tasarruf edilir.


Dünyanın en popüler kamerası, harika bir başlangıç noktası oldu.

Belli şeyleri başardığında, bir akıllı telefon kamerasının vazgeçilmez olduğunun farkına varırsınız. Her zaman, hep muhteşem fotoğraflar çeker. Karmaşık olmadan tüm özelliklere sahiptir. Ve her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz kadar ince ve hafif bir aygıtın içindedir. iSight kamera, bunların hepsini dikkat çekecek kadar iyi yapar. O kadar iyi ki, dünyanın en popüler kamerası haline geldi. Ancak insanlar onu kullanmayı bu kadar severken, biz tatmin olmadık. Geliştirmek için önümüzde iki seçenek olduğunu biliyorduk; daha büyük bir sayısal değeri pazarlamak için sadece daha fazla megapiksel eklemekle yetinebilirdik. Ya da megapiksel sayısını 8'de tutup daha büyük, son teknoloji ürünü bir sensör ekleyebilirdik.

Daha büyük bir sensör, tek tek piksellerin genişlemesini sağlar. Ve daha iyi bir fotoğraf için daha fazla piksel değil, daha geniş pikseller gerekir. Bu nedenle, iPhone 5s yepyeni bir 8 MP sensörle donatıldı. Öncekine göre %15 daha büyük; 1,5 mikronluk pikseller. Diyafram açıklığını da f/22'ye yükselttik. Tüm bunlar %33'e kadar daha fazla ışık hassasiyeti sağladı. Bu önemli çünkü daha fazla ışık, daha da doğru renklere sahip, daha iyi, daha parlak resimler çekmenizi sağlar. Yeni True Tone flaş, çekiminizin tam olarak ne kadar ışığa gerek duyduğunu akıllı bir şekilde hesaplar. Neden zaten muhteşem olan bir kameraya bu özelliklerini tümünü ekledik? Çünkü iPhone'a muhteşem fotoğraflar çekmeyi öğretmek, milyonlarca insana nasıl uzman birer fotoğrafçı olabileceklerini anlatmaktan çok daha verimli.

Onu en az kendisi kadar güzel bir şeyle tamamlamak istedik.
iPhone 5s Case'e sadece bir aksesuar olarak yaklaşmadık. Biz onu, iPhone 5s ve efsaneleşmiş tasarımının mükemmel tamamlayıcısı olarak gördük. Bu nedenle onu bu derece tutkuyla tasarladık. Kılıf; çok şık bir görünüme sahip, elle seçilmiş birinci sınıf deriden üretildi. Özenle seçilmiş derisi; iPhone'un ses düğmelerini, açma/kapama düğmesini ve eğik kesimli kenarını başka hiçbir iPhone kılıfının yapmadığı şekilde tam olarak kaplıyor. Sonuç olarak, iPhone 5s'iniz kılıfı üzerindeyken bile olağanüstü inceliğini ve şıklığını koruyor.

Tek parça deri, el işçiliği ve hassas bir üretim tekniğini birleştiren bir prosedürle işlenerek sağlam bir gövdenin üzerine sarıldı. Sonuçta, her ayrıntısı dikkatle düşünülmüş gerçekten kusursuz bir tasarım ortaya çıktı. İç kısmındaki yumuşak mikrofiber astar, iPhone'unuzun dış yüzeyini koruyor. Dış tarafı da aynı derecede dikkate değer. Pigment açısından zengin bir boya deriye nüfuz ettiğinden, altı rengin her biri, ilk bakışta ve zaman geçse de muhteşem görünüyor.
apple 5 s özellikleri iphone 5 s nedir

Merhaba Dünya!:

- g
Bul
Alıntı
#2
Anca 2 yıla kadar alabilirim ozamanda Smile ıphonne 7 felan cıkar .d

Merhaba Dünya!:

- g
Bul
Alıntı
#3
Smile ya zaten iphone zengin işi bize göre değil Smile

Merhaba Dünya!:

- g
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi