Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İLKÖĞRETİM GRUP OYUNLARI
#1

Google Reklamları


ıP TUTMA

8-10 metre uzunluğunda kalınca bir ip alınır. ıki ucu birleştirilerek halka yapılır. Oyundaki çocuklar bu ipi tutarak bir halka oluştururlar. Sonra ipin oluştuğu halkanın içine geçerler.ellerini arkalarına götürerek ipi tutarlar. ıpe sırtlarını dayayarak ipin gergin durmasını sağlamaları gerekir.çocuklardan biri ebe olur ve halkanın ortasında durur.ipi tutan çocuklardan biri ipi bırakarak ortaya doğru yürür. Ebe o çocuğu kovalar ve ona dokunmaya çalışır. Kovalanan çocuk ebe dokunmadan yerine dönüp ipi tutabilirse kurtulur,ipi tutamazsa ve ebe kendisine dokunursa yanar ve ebe olur.

AYAKTAKıNı VUR

Oyuncular arasında bir ebe seçilir. Ebeye küçük bir top verilir.diğer oyuncular oyun alanlarına dağıtılır. Ebe ayakta olanı vurmaya çalışır. Çömeleni vuramaz. Ancak ebe de elinde topla yürüyemez ve koşamaz. Topu yere vurarak zıplatmak zorundadır.vurulmayan oyuncu alkışlanır.

TOPU BAşINDAN AşIR

Çocuklar iki takıma ayrılır.kollarını öne uzatarak mesafe alır ve arka arkaya sıra olurlar. Önde duran oyunculara birer top verilir. Oyuna başlama işareti verilince öndeki çocuk elindeki topu başının üzerinden arkadaki arkadaşına verir. Böylece top sıranın en arkasındaki oyuncuya ulaşır. Topu son alan çocuk sıranın önüne koşarak topu havaya kaldırır. Bunu ilk yapan takım kazanmış olur.

ıSTOP

Sayışarak bir ebe seçilir. Ebe eline orta büyüklükte bir top alır. Oyuncular ebenin etrafında toplanır.oyunun başlamasıyla ebe topu havaya atar.çocuklar kaçışırlar. Ebe topu yere düşürmeden yakalamaya çalışırken istop diye bağırır. Ebe istop dediğinde tüm çocuklar oldukları yerde dururlar. Ebe topla bir çocuğa vurmak ister. Çocuğa vurursa ebelikten kurtulur.üç atışta kimseyi vuramazsa ebeliği devam eder.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi