Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hüseyin Aygün Serbest Bırakıldı
#1
[Resim: 585huseyin_aygun_serbest.jpg]
Pazar günü PKK’nın kaçırdığı CHP’li vekil Hüseyin Aygün serbest kaldı. Aygün, ilk olarak CNN Türk’e konuştu.
Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, kaçırılan CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’ün Ovacık ilçesinde serbest bırakıldığını bildirdi.

Taşkesen, Aygün’ün, Aşağı Torunoba civarında serbest bırakıldığını belirterek “Şu anda Aşağı Torunoba Karakolu’nda. Herhangi bir sıkıntı yok. Savcıyla görüşülüyor” dedi.

KARAYOLUYLA GİTMEK İSTEDİ, KORUMA ORDUSU EŞLİK EDİYOR

Aygün, buradan Tunceli’ye hareket etti. Güvenlik güçlerinin Aygün’e önce helikopterle seyahat etmeyi önerdiği ancak Aygün’ün reddederek karayolunu tercih ettiği öğrenildi. Aygün’e yol boyunca karadan ve havadan güvenlik güçlerinin eşlik ettiği gözlendi. Aygün, Tunceli’ye vardığındaysa eşi ve kızıyla bir basın toplantısı düzenledi.


İLK YORUM, KILIÇDAROĞLU’NDAN: ÇOK MUTLUYUM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te gazetecilerin sorularını cevapladı. “Çok mutluyum. Umarım, sağlıklı bir şekilde ailesinin yanına döner” diyen Kılıçdaroğlu, Aygün’ün ailesiyle daha önce görüştüğünü hatırlattı. Kılıçdaroğlu, ilk anda telefon bağlantısı kurulamadığını ama daha sonra görüştüklerini söyledi.

ATALAY: MEMNUN OLDUK

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, “Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun diyorum” dedi.

Atalay, Malatya’daki temasları çerçevesinde geldiği Reyyan Düğün Salonu’nda gazetecilerin Aygün’ün serbest bırakılmasıyla ilgili sorusunu yanıtladı.

Aygün’e geçmiş olsun dileklerini ileten Atalay, “Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem ailesine geçmiş olsun diyorum” dedi.

ARINÇ: BU NOKTAYA GELMEK, SONA YAKLAŞMAKTIR

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın ilk değerlendirmesiyse şöyle oldu:

“Terörün ulaştığı en çirkin noktayı göstermesi bakımından seçilmiş bir milletvekilini, milletin oyunu parlamentoda temsil eden bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünden alıkonulması artık terör örgütünün cinnet derecede eylem yapabildiğini gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Çünkü bu noktaya kadar gelmiş olmak, artık sona yaklaşmış olmakla da birlikte düşünülebilir”

DESTİCİ: PKK, YÜKSEK PROPAGANDA YAPMIŞTIR

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılmasıyla ilgili “PKK, Türkiye’de gündem değiştirerek kalemşörlerinin de vasıtasıyla kamuoyunda yüksek propaganda gerçekleştirmiştir” değerlendirmesini yaptı.

Destici, yaptığı yazılı açıklamada, Aygün’e, ailesine ve CHP camiasına geçmiş olsun dileyerek şunları kaydetti:

“Fakat gerçekle bir kez daha yüzleştik. PKK, Türkiye’de gündem değiştirerek kalemşörlerinin de vasıtasıyla kamuoyunda yüksek propaganda gerçekleştirmiştir. Bu ve buna benzer süreçlerdeki TBMM’deki siyasi partilerimizin kavgacı ve siyasi ahlaka aykırı üslupları terörle mücadeleye zarar verirkenPKK’ya da moral kazandırmış ve manevra alanını genişletmiştir.

Şimdi bütün siyasi partilerimize, basınımıza ve kamuoyumuza şunu söylüyorum, Hüseyin Aygün serbest bırakıldı. Halen PKK’nın elinde bulunan kaymakamımız, askerlerimiz ve polislerimiz içinde aynı hassasiyet ve duyarlılığı göstermenizi bekliyorum”
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi