Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haber izi bu yolda yalnız bırakmayın
#1
[Resim: Bizi_bu_yolda_yalniz_birakmayin.jpg]
Müslümanlar sadece kendi dertlerine ve sun’i gündemlere mahkum edilerek, ümmet olmanın sorumluluğundan uzaklaştırılıyor. “Ümmet” olmaya dair hakikatler, sızılar ve gerekler müslümanların dikkatinden kaçırılıyor. Dünyada ümmet şuuru gittikçe zayıflatılıyor. Türkiye’mizde de inananlar ümmetin derdiyle dertlenemiyor, hem hal olamıyor. Öyle ki, dünyevileşme sürecinde sistematik işgal provalarının hız kazandığı Mescid-i Aksa’mız bile bu milletin yüreğinden saklanıyor.

GÖRÜYORUZ Kİ, ümmet hassasiyetinde olduğunu bildiğimiz medya bile artık El Aksa’mızdaki zulmü birinci sayfalara layık görmüyor. “Akıntı” ümmet şuurundan yürekleri koparırken kimi ‘islamcı’ gazetelerimiz, telelvizyonlarımız, entellektüellerimiz başka yönlere bakmaya, baktırmaya kararlı görünüyor. Birçok medyada siyasi erkin ağzının içine bakan yazıişlerinin yükü de epey hafiflemiş görünüyor! Demeç haberler manşet oluyor. Sırtınızı Başbakan’a ya da Başbakan’ın ‘karşısındaki’ tarafa yaslayıp, karşı cepheye ateş etmek en kolay ve en konforlu pozisyon gibi gözüküyor. Birçok gazete çoğu zaman ortak manşetle çıkıyor. İktidar, muhalefet ve belli odaklar arasında devam eden siyasi hesaplaşmalar, mevzi kazanma telaşı ve boy ölçüşmeler büyük belaların görmezden gelinmesine neden oluyor. Hal böyle olunca ümmet şuuru da gün geçtikçe kayboluyor. Önceki gün devletin resmi ajansı “aa”nın servis ettiği yani hazır durumdaki onlarca fotoğraf ve haber gözlerden kaçmış olmalı!…

MESCİD-İ Aksa’ya siyonist çetenin baskın-saldırısı söz konusu medyada kayda değer(!) bulunmamış. Ümmetin kutsalına saldırı, bırakın 1. Sayfayı, iç sayfalarda dahi yer bulamamış.

Milli Gazete, son nefesine kadar işgalci, çete topluluğu ile mücadele edecek… Her şartta ve her zeminde ‘ümmet’ diyecek. Biliyoruz ki, ey dostlar sizlerin de ümmetin bu baş belasına söyleyecek bir sözünüz var! Tamam bizim gibi ‘Ankara’ neden tepkisiz demeyin.. Mavi Marmara’yı, özür skandalını, İsrailli bakanların Türkiye ziyaretlerini, İsrail’le zirve yapan ticaret hacmini yazmayın, çizmeyin… Ama mesele Mescid-i Aksa! Mesele Ümmet!.. Özgürleştirilmesi sadece bir gazetenin, bir partinin, bir cemaatin, bir grubun, bir kitlenin değil, İslam Ümmet’in boynunun borcu olan Aksa elimizden kayıp gidiyor.

BİZİ BU YOLDA YALNIZ BIRAKMAYIN!...

kaynak: http://www.milligazete.com.tr/haber/Bizi...qQt5tKzKuI
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi