Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haber Anlaşma konusunda ciddiyiz
#1

Google Reklamları


[Resim: 995mahmud_abbas_320140107.jpg]
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "İsrail ile anlaşmaya varılması için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz, Filistin tarafı olarak biz bu konuda ciddiyiz" dedi.

Batı Şeria'da Hazreti İsa'nın doğduğu yer olduğuna inanılan Beytullahim kentindeki el-Mehd Kilisesi'nde düzenlenen Noel kutlamalarının ardından verilen akşam yemeğine katılan Abbas, burada yaptığı konuşmada, "Eğer İsrail ile barış sağlanırsa bu durum bütün Arap ve İslam dünyasını kapsayacak, İsrail barışın bir parçası olacak" ifadesini kullandı.

ABD tarafının gösterdiği çabaların sonucunu almayı umduklarını belirten Abbas, şöyle konuştu:

"Bu çabanın beklediğimiz şekilde meyvesini almayı umuyoruz. Bölgedeki bütün halkların şu an tıpkı Müslüman ve Hristiyan toplumları arasında olduğu gibi Yahudi toplumu ile de barış içinde yaşamasını istiyoruz. İsrail ile anlaşmaya varılması için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz, Filistin tarafı olarak biz bu konuda ciddiyiz.

Abbas, ayrıca bütün Ortodoks Hristiyanların yeni yılını kutladı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, 3 yıl kesintiye uğrayan Filistin-İsrail barış müzakerelerine Temmuz 2013'te yeniden başlamasının ardından yürütülen görüşmelerde İsrail'in, "güvenlik, 4,5 milyon Filistinli mültecinin durumu, 1967 sınırlarına dönülmesi ve Kudüs’ün statüsü ve paylaşımı" konularında hiçbir şekilde müzakereye yanaşmaması çözüm konusunda ortak bir zemin bulunmasını zorlaştırıyor.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, barış müzakereleri kapsamında 10. kez gerçekleştirdiği Ortadoğu temaslarını dün tamamlayarak ülkesine dönmüştü.

AA
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi