Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haber Abdulkadir Molla için gıyabi cenaze namazı
#1
[Resim: 352abdulkadir_molla_cenaz.jpg]
Rize Orta Cami'de, Cuma namazı sonrası İHH öncülüğünde Memur-Sen, MÜSİAD, Anadolu Gençlik Derneği, Rize İmam Hatipliler Derneği (RİHDER), Gül Yetiştirenler Derneği, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Din Görevlileri Birliği Derneği ve Milli Türk Talebe Birliği üyelerinin katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı.

Namaz öncesi derneklere üye bazı kadınlar da idama tepki göstererek, "Ha asanlar, ha susanlar. Bir nar ağacı var bir de dar ağacı. Namerde nar düştü, yiğide dar ağacı" yazılı pankart açtı.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı namaz sonrası grup adına basın açıklaması yapan RİHDER Başkanı Mehmet Ali Tuzcu, Abdülkadir Molla'nın şehadetini tebrik ettiklerini, şehit Abdülkadir Molla'nın Bedir'in ve Uhud'un şehitleriyle birlikte olacağına inandıklarını söyledi.

"Bangladeş'te Müslümanlara karşı terör estiren kukla bir hükümet işbaşındadır" diyen Tuzcu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kukla Bangladeş hükümetinin Cemaat-i İslami'nin önderlerine ve Müslüman halka karşı uyguladığı insanlık dışı tutumu şiddetle lanetliyoruz. Cemaat-i İslami'nin suçu Müslümanları emperyalizme karşı birlik içerisinde olmaya davet etmektir. Bu suç bütün Müslümanlar için bir onurdur. Emperyalizmin işbirlikçisi Avamiler, Cemaat-i İslami'nin İslam Birliği için olan gayretlerini savaş suçu olarak nitelendirmiştir. Öteden beri Hindistan'ın güdümünde olan bu işbirlikçi Avami hareketi, göstermelik yargı süreci ile Cemaat-i İslami'nin Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla'yı idam ederek Bangledeş'ten İslamı silip atacağını sanmaktadır. Bunun nasıl da boş bir hayal olduğunu en kısa sürede anlayacaklardır. Ölümsüzleşen Şehit Abdülkadir Molla'nın maneviyatı karşısında yerle bir olacaklar ve tepe taklak gideceklerdir."

Konuşmaların arıdndan dualar okundu ve tekbir getirildi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi