Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜLBEY AKBAL'IN CİNAYET DAVASI SÜRÜYOR
#1

Google Reklamları


[Resim: 696gulbey_akbal_cinayet_d.jpg]

Ağabeyi ile boşanmak üzere olduğu eşi arasında çıkan tartışma sonrasında kalbine saplanan kesici bir aletle yaşamını yitiren Gülbey Akbal’ın cinayet davasında olay yerine bulunan iki minik çocuk dinlendi


Geçtiğimiz şubat ayında Şirintepe Mahallesi Ay Sokak üzerinde Bahadır Akbal ile boşanmak üzere olduğu eşi Ayten Akbal arasında çıkan tartışma ölümle sonuçlanmıştı. İki çocukları olan çiftten Ayten Akbal olay günü yanında bulunan oğlunu eşine bırakmak için eniştesi ve kız kardeşi ile eşinin evine gelmişti. Aralarında çocuğun uzak bırakılması konusunda çıkan tartışmada Bahadır Akbal`ın kardeşi Gülbey Akbal kalbine aldığı tornavida darbesi sonrasında kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

TUTUKSUZ SANIKLAR
Olayla ilgili davanın görülmesine dün Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde devam edildi. Davaya tutuklu sanık Ayşe Yaman ile birlikte tutuksuz sanıklar Ferhat Ünal, Ayten Akbal, avukatları Anıl Acurman, Yusuf Ziya Ünsal, Ruhittin Sönmez, öldürülen Gülbey Akbal`ın annesi Gönül Akbal, babası Yaşar Akbal ile avukatları Ahmet Altun katıldı. Dava nedeniyle adliye çevresinde ve duruşma salonunda güvenlik önlemi alındı.

MİNİKLER KONUŞTU
Davada olay günü araçta bulunan Ferhat Ünal`ın 6 yaşındaki kızı ile Ayten Akbal`ın 6 yaşındaki kızı tanık olarak dinlendi. Minikler olay günü araçlarına vurulduğunu ifade ederek, Ayten Akbal`ın biber gazı sıktığını söyledi. Akbal ailesinin avukatı Ahmet Altun çocukların ifadelerinin ezberlettirildiğini iddia etti. Mahkeme sanıklardan Ayten Akbal ile eşinin boşanma davasının halen sürdüğünü belirtti.

TAHLİYE İSTEDİ
Tutuklu sanıkların avukatlarından olan Yusuf Ziya Ünsal savunma yaparak “Herhangi bir kişi, müvekkilim Ayşe`nin elinde şuana kadar bıçak ya da tornavida olduğunu söyleyemedi. Herkes olay yerine olmasına rağmen bunu gören kimse yok. Cinayetin tornavida ya da falçata ile yapılmadığı da adli tıp kurumundan gelen raporla kesinleşti. Bu nedenle müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum” dedi.

6 EYLÜL`E ERTELENDİ
Aynı zamanda avukat Ünsal tanık olarak İsmail Kılıç ve Bahattin Akbal`ın tekrardan dinlenmesini talep etti. Tutuklu sanık Ayşe Yaman da “5 aydır işlemediğim bir suç için tutukluyum. Bir çocuğum var. Ben içerde, o dışarıda mağdur olmaktadır” dedi. Mahkeme avukat Ünsal`ın bildirdiği tanıkların dinlenmesine karar vererek sanık tutuk halinin devamına karar verip mahkemeyi 6 Eylül tarihine erteledi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi