Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÖLCÜK KOOPERATİFİ’NDE MUHALEFET AYAKLANDI
#1

Google Reklamları


[Resim: 27.02.2012-10.11.56__golcuk.jpg]

Gölcük ile İzmit arasında günde yaklaşık 5 bin yolcu taşıyan SS 41 No`lu Gölcük Kooperatifi`nin eski başkanı Erdal Uzuner, kooperatif içinde yaşanan bölünmenin kamera sisteminden kaynaklandığını iddia ederek, ‘Beş vakit namaz kılanda hırsızmış` söyleminde bulunmuştu. Son kongrede tüzük gereği davası olduğu için yeniden aday olamayan Erdal Uzuner`in oğlu Emin Uzuner`in başkanlık yaptığı kooperatifte sular durulmuyor.

BAŞKAN ADAYI MALÇOK
Bünyesinde 81 araç olan ancak yaşanan bölünmeyle gruplara ayrılan kooperatifte, Erdal Uzuner`in yanında 30 araç bulunurken, 51 araçlık muhalif grup olağan kongre talebinde bulundu. Muhalif grup Uzuner`i mahkemeye verirken, seçimlerin önümüzdeki ay içinde yapılmasını istiyor. Muhalif grubun başkan adayı olan Mehmet Malçok, isteklerinin yönetimin değişmesi olduğu ifade etti. Malçok`u gazetemize yaptığı ziyarette Hüseyin Yakut, Çetin Alkan, Nazır Denizli, Osman Ergin yalnız bırakmadı.

YENİ HATLAR KARIŞTIRDI
Kooperatif içinde yaşanan sıkıntının 2010 yılının mart ayında alınan 4 hattan kaynaklandığını belirten Malçok, “Kooperatifimize bu dört hattı, 77 kişi birlikte aldı. 85 ile 105 TL arasında ödemelerimiz vardı. Ayrıca yine o tarihlerde 5 araç kooperatif namına kiralandı. Erdal Uzuner o 5 aracı para yetmiyor diye kendi adına çalıştırdı. İçimizdeki karışıklık böyle başladı. Yeni alınan ve kiralanan hatların ödemeleri ve kazanımları hakkıyla verilmedi” dedi. 2011 yılının 6. ayında olağan kongrenin yapıldığını anımsatan Malçok, Uzuner`in 1 oy farkla seçimi aldığının altını çizdi.

İTİRAZ ETMİŞLERDİ
“Erdal Uzuner kongrede tüzük gereği aday olamazken, başkan adayı olarak çıkan yeğeni Erol Akdoğan başkan oldu” diyen Malçok, “Gerçekleştirilen kongreye bizler itiraz ettik. Kongrede mükerrer oy kullanımı oldu. Seçim sonrası kazanan başkan Akdoğan istifa etti ve yerine yönetimde yer alan oğlu Emin Uzuner başkan olarak geçti” şeklinde konuştu. Yaşanan gelişmeler sonucu bölünmelerin olduğunu ifade eden Malçok, 51 aracın Uzuner`in yaptığı havuz sisteminden çıktığını belirtti.

RAHATSIZ DEĞİLDİK
Malçok, “Gün içinde çalışarak kazandığımız paranın karşılığını alıyoruz. Ayrıca Uzuner`in söylemlerinde olduğu gibi bizler kamera sistemine karşı olmadık. Hatta bu sistem için kendisine teşekkür bile etmiştik. Ama kamera sistemiyle de kazandığımız paranın eşit dağılmadığına şahit olduk. Gelinen noktada kameralarla iş görülemez olduğu tespit ettik. Toplanıp havuza gelen paranın üye olarak üçte ikisini alıyorduk. Kameralardan rahatsızlığımız yoktu. Haksız bir dağılım sonucu yaşanan bölünmeyle 51 araç kendi içlerinde 8`erli gruplarla havuz sistemi kurdu” dedi.

OLAĞAN KONGRE TALEBİ
Malkoç, bu sistemde havuza giren paradan haklarını aldıklarını söyledi. 51 kişi arasında sıkıntı yaşanmadığını dile getiren Malkoç, “Sabah saat 05.30`da işe başlıyoruz. Uzuner`in araçları servis çektiği gerekçesiyle sabah 8`de işe geliyor. Akşam yine herkesten önce işini bitiriyor. Durumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu. Malçok ayrıca, Gölcük garajının devlet malı olduğunu, Uzuner`in garaj içinde Gürnaz Turizm`in yazıhanesini bulundurduğunu ve buranın ona ait olmadığını belirtti. Malkoç, olağan kongre talebinde bulunduklarını ve kendisinin de başkan adayı olduğunu açıkladı.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi