Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genç Avukat Darp Edildi
#1

Google Reklamları


Haciz için gittiği Montel adlı firmanın sahibi ve bir çalışanı tarafından darp edilen genç avukat Buğra Bilen, Kocaeli Barosu aracılığıyla suç duyurusunda bulundu
[Resim: 726avukat_darp_edildi.jpg]

İzmit kent merkezinde faaliyet gösteren Özün Hukuk Bürosu`nda çalışan 24 yaşındaki Buğra Bilen adlı avukat, 7 Ağustos Salı günü haciz için gittiği Kartepe Uzuntarla`da iki kişi tarafından darp edildi. Olayın ardından Kocaeli Devlet Hastanesi`nden darp raporu alan Buğra Bilen, Kocaeli Barosu aracılılığıyla Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı`na suç duyurusunda bulundu.

6 BİN 680 LİRALIK BORÇ İÇİN
Özün Hukuk Bürosu`nda çalışan Buğra Bilen, Kartepe Uzuntarla`da faaliyet gösteren Montel adlı firmaya 6 bin 680 liralık borç nedeniyle haciz işlemine gitti. Bu esnada iddialara göre; iş yerine haciz memurlarının gelmesine sinirlenen firma sahibi Necat T., Buğra Bilen`e saldırdı. Buğra Bilen`in telefonunu ve gözlüğünü alan Necat T., genç avukata yumruk attı.

PATRON VE ÇALIŞAN BİRLİKTE
Buğra Bilen ile Necat T. arasında arbede yaşanmasının ardından, çalışanlar da devreye girdi. Mobilya dükkanının çalışanlarından Serkan Ö. de patronuyla birlikte 24 yaşındaki avukata vurmaya başladı. Genç avukat ile yanında bulunan icra memuru ve şoförleri güçlükle kaçabildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Olayın ardından Kocaeli Devlet Hastanesi`ne giden Buğra Bilen, buradan darp raporu aldı. Raporla birlikte Kocaeli Barosu`na giden Buğra Bilen, baro aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Genç avukatın, yaşanan saldırısı sonrasında yüzüne aldığı yumruk darbesi sonucu gözü şişti.

BAŞKAN SALDIRIYI KINADI
Buğra Bilen`in saldırıya uğrayıp darp edilmesinin ardından bir açıklama yapan Kocaeli Barosu Başkanı Tamer Solakoğlu, son yıllarda yargının kurucu unsuru olan ve savunma görevini yapan avukatlara yönelik saldırıların arttığını söyledi. Solakoğlu, “Bu saldırıların yurttaşlarımıza hak arama özgürlüklerini kullanmalarında yardımcı olan avukatlara karşı yapılması son derece üzücüdür.

TÜM SAVUNMA MESLEĞİNE
Yargılamada yurttaşlarımızı temsil eden bir avukata yönelik bu çirkin saldırı, tüm savunma mesleğine karşı yapılmıştır. Kocaeli Barosu olarak, failler hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu, şahısların hak ettikleri cezayı görmeleri için gerekli bütün takibi yapacağımızı belirtiyor, savunma mesleğine yönelik bu tür saldırıların tekrarlanmamasını diliyoruz” dedi.

KAYNAK: http://bizimkocaeli.com/guncel/63475-gen...dildi.html
Bul
Alıntı
#2
kötü Bir Durum Sad
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi