Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gebze Meclisinde karikatür krizi
#1

Google Reklamları


[Resim: 04.01.2012-07.31.39__d.jpg]Dün Çayırova meclisinde çıkan kavganın ardından bugünde Gebze meclisi karıştı. Gebze Belediye Meclisi’nin Ocak ayı meclis toplantısına başkan Adnan Köşker ile CHP’li meclis üyesi Süleyman Karaman arasında ki tartışma damgayı vurdu.

Gündem dışı konuşma bölümünde söz alan CHP`li Süleyman Karaman, Adnan Köşker hakkında ki iddialı gündeme getirdi. Gebze`de ki belediye çalışmalarını eleştiren Karaman, “Gebze nasıl değişiyor merak ediyorum? 30 yıl önce yapılan 500 araçlık otopark Gebze`ye yetmezken, siz 280 araçlık otoparkla övünüyorsunuz. 280 araçlı otoparkla mı değişiyor. 1 engelli minibüse almışsınız engelliler için bununla övünüyorsunuz. Meclis toplantıları nikah salonunda yapılıyor ve bu nikah salonu Gebze`ye yakışmıyor. Bu durumdan utanç duyuyorum. Meclis üyelerinin Belediye`de bir yeri bile yok. Gebze büyüyor diyorsunuz ama büyüyen sadece sizin şirketiniz. Siz büyüyorsunuz, Gebze değil. 2006`da zarar eden şirketiniz başkan seçildikten sonra çok büyüdü.” dedi.

KÖŞKER DAVA AÇACAK
Süleyman Karaman konuşmasının ardından Adnan Köşker için çizdirdiği karikatürü gösterirken, Başkan Köşker, Karaman`a bu hareketinden dolayı dava açacağını söyledi. İddialara da cevap veren Köşker, İMES OSB`de ki şirketini almadan önce üç fabrikası bulunduğunu, Dilovası`nda ki fabrikasını sattığını, buradan gelen para ve üstüne kredi çekerek İMES OSB`de ki yeri aldığını, bunun aday adaylığı sürecinde gerçekleştiğini ve mal beyanında bunu kayıt altına aldırdığını ifade etti. 30 yıllık sanayici olduğunu, vergi kaçırmadığını, kimseye vereceği borcunun bulunmadığını belirten Adnan Köşker, “Kimse belediye başkanı olduğu için, meclis üyesi olduğu için işini bırakmaz. Bu zamana kadar şerefimizle yaşadık. Bir rahatsızlığınız varsa gidip adli makamlara müracaat edersiniz. Büyüyen, gelişen Gebze`dir. Gebze`ye önemli hizmetler yapıyoruz. Gösterdiğiniz karikatürün hesabını adalete vereceksiniz.” diye konuştu.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi