Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransa’ya Erbakan kütüphanesi
#1
Fransa’da Müslümanların kurduğu okulun kütüphanesine, Necmettin Erbakan’ın ismi verildi. Fransa’nın Lyon kentinde Arap Müslümanların kurmuş olduğu Al Kindi isimli okulda, açılan kütüphaneye, 54. Hükümetin Başbakanı, Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismi verildi.
[Resim: 794Fransaya_Erbakan_kutup.jpg]
CEZAYİR asıllı Fransız vatandaşı Okul Müdürü, Necmettin Erbakan’ın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek, “Merhum Erbakan yaptığı çalışmalarla sadece Türkiye’nin değil bütün islam dünyasının önünü açan büyük bir liderdi. Ben, Erbakan Hoca’nın Almanya’da okuduğu okulda okudum. Kendisinin o yıllarda üniversitede yaptığı çalışmalardan çok etkilendim. Müslüman bir akademisyen olarak Alman üniversitesinde ortaya koyduğu tezler ve çalışmalar bizlerin gururunu okşuyordu” dedi.

Fransa’da Müslümanların kurduğu okulun kütüphanesine, Necmettin Erbakan’ın ismi verildi. Fransa’nın Lyon kentinde Arap Müslümanların kurmuş olduğu Al Kindi isimli okulda, açılan kütüphaneye, 54. Hükümet Başbakanı, Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismi verildi. Cezayir asıllı Fransız Vatandaşı Cezayir asıllı okul Müdürü, Necmettin Erbakan’ın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek, “Merhum Erbakan yaptığı çalışmalarla sadece Türkiye’nin değil bütün islam dünyasının önünü açan büyük bir liderdi. Ben, Erbakan Hoca’nın Almanya’da okuduğu okulda okudum. Kendisinin o yıllarda üniversitede yaptığı çalışmalardan çok etkilendim. Müslüman bir akademisyen olarak Alman üniversitesinde ortaya koyduğu tezler ve çalışmalar bizlerin gururunu okşuyordu. Daha sonra siyasi lider olarak yaptığı çalışmalarla zaten islam dünyasının en etkin öncülerinden biri oldu. Ortaya koyduğu mücadele ve gayrete saygının bir numunesi olarak okulda açtığımız bu kütüphaneye, Erbakan ismini verdik” dedi. Kütüphanenin açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da, Erbakan Hoca’nın isminin bu kütüphaneye verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bozdağ, “Necmettin Erbakan, Türkiye’de önemli değişimlerin, dönüşümlerin, ilklerin öncülüğünü yapmakla kalmamış, aynı şekilde İslam Dünyası’nın her bir yerinde farklı bir uyanışın da öncüsü olmuştur” dedi.

Fransa’daki okulda, aralarından Türklerinde yer aldığı islam ülkelerinden gelen çocuklar eğitim görüyor.
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi