Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook'ta Yeni Tuzağa Dikkat!
#1

Google Reklamları


[Resim: 59598.jpg]
Facebook duvarlarını, yine bir ‘sahte’ mesaj işgal ediyor bugünlerde.

Duvarınızda beliren yazıda, sizden hesabınızda bazı gülünç ayarlamalar yapmanız istenerek, hesabınızı hackerlara karşı daha iyi koruyabileceğiniz, timeline uygulamasından çıkabileceğiniz ve facebook ticker güncellemelerinden çıkabileceğiniz yazıyor.

Bu uydurma mesajda, bizden istenenlerden bir kısmı; bir kullanıcıya abone olmak, oradan yorumlar ve beğeniler sayfalarına giderek beğen butonuna basmamız.

Bu sayede, kullanıcının gönderileri, sizin Facebook Ticker alanınızda, sizin gönderileriniz ise onların Ticker’ında yer almayacak ve daha önemlisi, hacker’ların sayfanıza erişimine bir sayı limiti konacak deniyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, yukarıdaki tavsiyeler herhangi bir şekilde Facebook Ticker veya Timeline(Zaman Tüneli) ile bağlantılı olmadığı gibi zaman zaman profilinzde, güvenlik tehditlerinin oluşmasına yol açabiliyor. Yanlışlıkla beğendiğiniz uygulamaların, profil bilgilerinize ulaşabilmesi gibi.

Facebook’tan güvenlik ayarlarınızı ise yalnızca, üstte, en sağda yer alan ‘Ana Sayfa’ yazısının yanındaki oktan ‘Hesap Ayarları’ ve ‘Gizlilik Ayarları’nı seçerek düzenleyebilirsiniz. Profilinizin kimlerce görüntülenebileceğine ise ‘Profili Düzenle’ alanından ulaşabilirsiniz. Bunun dışında bir ayarlama yapmak mümkün değildir.

Öte yandan Türk kullanıcılarının tepkisini çekse dahi, Facebook herkesi Zaman Tüneli uygulamasına almayı planlıyor. Bu tarih için farklı söylentiler mevcut olsa da yaygın olarak konuşulan tarih 4 Ocak. Bu tarihten sonra, herkesin profil sayfasının ‘Zaman Tüneli’ şeklinde gözükmesi bekleniyor.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi