Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook Sayfasını Otomatik Beğendirme Kodu Hilesine Dikkat
#1
Temanın içine yerleştirilen özel bir kod ile Facebook hayran sayfanızı ziyaretçilerinize otomatik olarak beğendirme işleminde dikkat etmeniz gereken bir konu var: Google
Son günlerde yaygın bir şekilde kullanımı artan gizli kodlar ile facebook hayran sayısını arttırma yöntemiziyaretçilerin haberi olmadan gizli bir şekilde sözkonusu facebook sayfasının “beğen” ( like ) işlemini otomatik olarak yapmaktadır. Hayran sayısı artan sayfalar da R10 gibi platformlarda satışa çıkarılmaktadır. Ayrıca Facebook gibi ciddi bir platformda yüksek hite sahip olmak ve elimizin altında bulundurmak önemli bir ayrılacak ancak bunun zorla ve habersiz elde ediliyor olması tartışılır. Yapılmasını uygun görmediğim bu yöntemde dikkat edilmesi gereken bir husus var. Google açısından ne gibi bir etki yapar?

Bu yazımda sistemin işleyişi veya yöntemin nasıl yapıldığı, uygulandığı konularından bahsetmeyeceğim. Sadece uyarı amacıyla, facebook otomatik beğen kodu yöntemini kullanan arkadaşlara dikkatli olması gerektiğini ve illegal olan her şeyin googe efendi tarafından hiç hoş karşılanmadığını hatırlatmak istiyorum.
SPAM RİSKİ
Bu yöntem sitenizin google da spama düşmesine neden olabilir. Sebebi ise “.js” kodları ile yapılan bu yöntemin gizlenmiş kodlar ile yapılıyor olması. . . Çünkü google gizli kodları kötü niyet göstergesi olarak algılıyor. Bu da ileriki safhada “spam” tehlikesini tetikleyebilir.
Bu aşamada webmaster arkadaşlar yöntemin kodlarını da google vb botlardan gizlenebilir diye muhalefet olmak isteyeceklerdir. Elbette alternetif yöntemler vardır ama ya google’un da alternatif yöntemleri var
ise ?
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi