Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVDE ÖLÜMÜ BEKLİYORDU, YENİDEN HAYATA TUTUNDU
#1

Google Reklamları


Karaciğer nakli gereken 46 yaşındaki Tenzile Akkuzu günlerdir evinde ölümü bekliyordu, ancak Bursa’dan gelen haberle hayata yeninden tutundu
[Resim: 198olum_derken_yeni_hayat.jpg]
Uygun karaciğer bulunamadığı için doktorların ailesine, ‘Karaciğer nakli şart. Aksi halde en fazla bir kaç günlük ömrü kaldı. Beklemekten başka çaremiz yok` diyerek evine gönderdiği 46 yaşındaki Tenzile Akkuzu artık ölümü beklemiyor. Akkuzu, beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşındaki Hasan Basri Yavuz'dan nakledilen karaciğerle yaşama sarıldı.

BU BİR MUCİZEYDİ
Ölümünü beklerken, bağış organla yaşama tutunan Akkuzu, "Hayatta en zor şey, insanın ölümünü beklemesi. Karaciğerin bulunduğu haberini duyunca inanamadım. Bu mucizeydi. Şu anda kelimenin tam anlamıyla ikinci hayatımı yaşıyorum" dedi. İzmit'e bağlı Gırgırlı Köyü'nde yaşayan bir çocuk annesi Tenzile Akkuzu, geçen hafta karnındaki şiş ve ağrı nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesi'ne gitti.

KUM VAR SANILDI
Böbreklerinde kum olduğu söylenen Akkuzu, kendisine reçete yazıldıktan sonra evine gönderildi. Geçen süre içeresinde rahatsızlıkları daha da artan Tenzile Akkuzu, bu kez özel bir hastaneye gitti. Burada yapılan tetkiklerden sonra Akkuzu'ya karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Doktorlar, sağlığına kavuşması için acil olarak karaciğer nakli olması gerektiğini söyledikleri Akkuzu'ya, organ nakli yapan bir hastaneye gitmesini önerdi.

BURSA`DA ORTAYA ÇIKTI
Bunun üzerine Bursa Acıbadem Hastanesi'ne gelen Akkuzu'yu, genel cerrahi uzmanı Prof. Remzi Emiroğlu hemen tedaviye aldı. Emiroğlu, bu sırada organ bağışı için acil istekte bulundu. Yakınlarından alınan karaciğer dokularının da tutmaması üzerine, organ beklemek zorunda kalan Akkuzu'yu doktorları, İzmit`e geri gönderdi. Akkuzu'ya müjdeli haber, evine gittikten bir gün sonra yine doktoru Emiroğlu'ndan geldi.

AİLE ORGAN BAĞIŞLADI
Aynı gün Bursa`daki hastaneye giden Akkuzu'ya, beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşındaki Hasan Basri Yavuz'un karaciğeri, 9 saat süren başarılı bir operasyonla nakledildi. Ameliyatın ardından kendine gelen Akkuzu, organ bağışında bulunan aileye ve doktorlara teşekkür etti. Tenzile Akkuzu'nun eşi Mehmet Akkuzu ise, "Dünyalar bizim oldu” diyerek mutluluğunu paylaştı. Akkuzu, bir kaç gün içerisinde taburcu olacak.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi