Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erbakan Hoca bunun için çırpındı
#1
[Resim: 945cevat_aksit_erbakan.jpg]
Prof. Dr. Cevat Akşit, Taksim Gezi Parkı’ndan başlayarak tüm yurda yayılan eylemleri ve gündemdeki gelişmeleri Milli Gazete’ye değerlendirdi. Gençlerin sürü psikolojisiyle hareket ettiğini belirten Akşit, olayların arkasında Batılı ülkelerin olduğunu söyledi. Protestocu gençlerin alkole olan ilgisinin de üzücü olduğunu ifade eden Akşit, “Merhum Erbakan Hocanın imanlı ve şuurlu bir nesil yetiştirmek için çırpınmasının da nedeni buydu. Çünkü Batılılar bizi, inancımızı yıpratarak yıkmaya çalıştı” ifadelerini kullandı. Akşit kamuoyunda tartışmalara neden olan süt bankası ve dinler arası diyalog konularına ilişkin de çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.TİMUÇİN MERCANOĞLU'NUN HABERİ

Gençlerin sürü psikolojisiyle hareket ettiğini belirten Akşit, olayların arkasında Batılı ülkelerin olduğunu söyledi. Protestocu gençlerin alkole olan ilgisinin de üzücü olduğunu ifade eden Akşit, “Merhum Erbakan Hoca’nın imanlı ve şuurlu bir nesil yetiştirmek için çırpınmasının da nedeni buydu. Çünkü Batılılar bizi, inancımızı yıpratarak yıkmaya çalıştı” ifadelerini kullandı. Akşit kamuoyunda tartışmalara neden olan süt bankası ve dinler arası diyalog konularına ilişkin de çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Tanzimat’tan sonra aslımızı bozdular

Prof. Akşit: “Merhum Erbakan Hoca’nın imanlı ve şuurlu bir nesil yetiştirmek için çırpınmasının da nedeni buydu. Erbakan Hoca’nın Milli Görüş dediği aslımız olmaktı. Batılılar Tanzimat’tan bu yana aslını inkar eden bir nesil yetiştirmek için çalıştı. İman gücünün önüne geçemeyen Batılılar bizi, inancımızı yıpratarak yıkmaya çalıştı. Bize düşen en büyük görev ise, halkımıza aslımızı hatırlatmaktır. Ehli sünnet olarak büyük hizmetler vermiş bir milletiz. Ne yazık ki, Tanzimat’tan sonra aslımızı bozmuşlar ve yüzlerce gruba ayırmışlar.”

İslam dininde dinler arası diyalog yok

İslâm’da dinler arası diyaloğun olmadığının da altını çizen Prof. Akşit, “Hıristiyan ve Yahudilerle nasıl diyalog kuracaksınız? Allah, oğul değil. Allah, baba değil. Allah, üç diyorsun, olmaz. Kadın kadınla, erkek erkekle evlenir diyorsun. Bu da İslam’da yok. Üç dil biliyorum. İki üniversite bitirdim. Hıristiyanlarla birlikte cennete gidebileceğimize dair bir tek şey bulamadım. Hâlâ arıyorum yok. Tevrat’ı 4 defa, İncil’i de 5 defa okudum. İslam’ın bir eksiği bir ayıbı yok. En büyük derdimiz hocalarımız. İlim yok. İlim olmayınca her kafadan bir ses çıkıyor” şeklinde konuştu.

Süt Merkezleri Nikahsız Nesil Doğurur

AKP hükümetinin ‘süt bankası’ ismini ‘süt merkezi’ olarak değiştirdiği ‘toplumsal facia’ olarak değerlendirilen ifsad projesine de karşı çıkan Prof. Dr. Cevat Akşit, “Süt merkezleri kurup anne sütlerini buradan dağıtırsanız kim kimin sütünü içmiş bu nasıl kontrol edilebilir. Bu imkansız bir şey. Ya sütler karışırsa. Süt kardeşiyle nikah olmaz. Nikahsız nesil de inançsız olur. Bu konuda hassasiyetlerimizi belirttiğimiz bir mektup yazdım ve Sağlık Bakanı’na gönderdim” dedi.

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların sökülmesiyle başlayan ve tüm yurda yayılan eylemleri Milli Gazete’ye değerlendirdi. Gençlerin sürü psikolojisi ile hareket ettiğini söyleyen Prof. Akşit, “Gezi Parkı olayları tamamen Batılıların oyunu” dedi. Genç neslin Tanzimat döneminden bu yana ahlaken yozlaştırıldığını belirten Prof. Akşit, “Merhum Erbakan Hocanın iyi nesil, dindar nesil yetiştirmek için çırpınması da buydu” yorumunda bulundu.

Dış Destekli Ve Sürü Psikolojisi

Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların sökülmesiyle başlayan ve tüm yurda yayılan eylemleri değerlendiren İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, “Gezi Parkı olayları tamamen Batılıların oyunu. Ben partili değilim, ekonomist de değilim. ABD ve Avrupa ekonomik olarak batıyor. Türkiye’yi de batırmak için ellerinden gelen tüm oyunları oynamaya çalışıyorlar” dedi. Eylemcilerin çoğunun gençlerden oluştuğuna ve bunların sürü psikolojisiyle hareket ettiğine dikkat çeken Prof. Akşit, “Toplum psikolojisi vardır. Önden birisi gittiği zaman diğerleri de onun arkasından gider. Herkes her zaman sonunu düşünmez. Siyasi bir tepki gibi görünse de işin ucunda Batı var. Batı, bizim kalkınmamızı, ilerlememizi istemiyor” ifadelerini kullandı.

Erbakan hoca Genç nesil için çırpındı

Prof. Akşit, “Merhum Erbakan Hocanın iyi nesil, dindar nesil yetiştirmek için çırpınması da buydu. Erbakan Hocanın Milli Görüş dediği aslımız olmaktı. Batılılar Tanzimat’tan bu yana aslını inkar eden bir nesil yetiştirmek için çalıştı. Bunlar bugüne kadar geldi. Bir türlü iman gücünün önüne geçemeyen Batılılar bizi, inancımızı yıpratarak yıkmaya çalıştı. Bize düşen en büyük görev ise, halkımıza aslımızı hatırlatmaktır. Ehli sünnet olarak büyük hizmetler vermiş bir milletiz. Ne yazık ki, Tanzimat’tan sonra aslımızı bozmuşlar ve yüzlerce gruba ayırmışlar” dedi.

Sütlerin Karışması Toplumsal Facia Olur

AKP hükümetinin tepkiler üzerine ‘süt bankası’ ismini ‘süt merkezi’ olarak değiştirmesine ve ‘toplumsal facia’ya yol açacak projesine karşı çıkan Prof. Akşit, “Sütlerin başka bir kadına verilmesi ya da bir çocuğun başka bir kadın tarafından emzirilmesi dinen yasak değil. Süt emen çocuk, emziren kadının öz çocuğu gibi olur. Bir kadının öz çocuğu kiminle evlenemez ise süt çocuğu da evlenemez. Bu bizim inancımız. Süt merkezleri kurup anne sütlerini buradan dağıtırsanız kim kimin sütünü içmiş bu nasıl kontrol edilebilir. Bu imkansız bir şey. Ya sütler karışırsa. Süt kardeşiyle nikah olmaz. Nikahsız nesil de inançsız olur. Bu konuda hassasiyetlerimizi belirttiğimiz bir mektup yazdım ve Sağlık Bakanı’na gönderdim” şeklinde konuştu.

Kur’an’da ‘Dinlerarası Diyalog’ Bulamadım

Dinler arası diyaloğun da mümkün olmadığına değinen Prof. Akşit şöyle konuştu: “Hıristiyan ve Yahudilerle nasıl diyalog kuracaksınız? Allah, oğul değil. Allah, baba değil. Allah, üç diyorsun, olmaz. Kadın kadınla, erkek erkekle evlenir diyorsun. Bu İslam’da yok. Üç dil biliyorum. İki üniversite bitirdim. Hıristiyanlarla birlikte cennete gidebileceğimize dair bir tek şey bulamadım. Hâlâ arıyorum yok. Tevrat’ı 4 defa, İncil’i de 5 defa okudum. İslam’ın bir eksiği bir ayıbı yok. En büyük derdimiz hocalarımız. İlim yok. İlim olmayınca her kafadan bir ses çıkıyor. Herkes kendini müçtehit sanıyor. Şimdi kapımızdaki diğer bir tehlike de, ‘namaz duadır’ diyerek namazı kaldırmak için yapılan toplantılar. Çok uyanık olmalıyız. Hocalarımız çok şaşkın. Dosdoğru Müslümanlar güçlenmelidir. Kökümüze bağlı insanlar yetiştirmeliyiz.”

Kaynak: http://www.milligazete.com.tr/haber/Erba...b5_9OcqwbA
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi